Drewniane pieczątki to dzisiaj już pewien rodzaj zabytku oraz narzędzie stosowane przy specjalnych okazjach, kiedy ta „pieczęć” ma pełnić nie tylko pragmatyczną, ale i do pewnego stopnia dekoracyjną funkcję. Nadal jednak bardzo wielu przedsiębiorców po prostu korzystać z pieczątek automatycznych, które ułatwiają codzienne firmowe życie. 

Po co komu jeszcze pieczątki firmowe?

W świecie dokumentów elektronicznych wydawać się może, że pieczątki flashowe, a już na pewno stemple drewniane odchodzą do przeszłości. Z tych drugich korzystamy z pewnością mniej, nadal w niektórych urzędach, przy stosowaniu pieczęci, natomiast automatyczne, tanie pieczątki firmowe nadal są w obiegu i nic nie wskazuje, że miałyby z niego wypaść.

Pieczątki imienne, ogólne pieczątki firmowe z logo czy też pieczątki księgowe po prostu ułatwiają codzienną pracę. Przyspieszają przygotowanie korespondencji, odbieranie dokumentów, wystawianie faktur i potwierdzanie ich prawdziwości. Pozwalają szybko wymienić się danymi kontaktowymi z nowym partnerem biznesowym, kontrahentem, potencjalnym klientem.  Tabelaryczne pieczątki świetnie sprawdzają się w księgowości, standardowe automatyczne modele na recepcji i w wielu innych działach firmy. Do tego osobną kategorię stanowią małe, kieszonkowe pieczątki, które wykorzystują np. reprezentanci wolnych zawodów, inspektorzy.  Dostępne opcje sprawdzisz na www.drukomat.pl

Nie stemple drewniane, a modele automatyczne

Pieczątka kieszonkowa czy tradycyjna biurowa dzisiaj jest dostępna właściwie od ręki. Producenci oferujący wyrób pieczątek są w stanie zagwarantować wykonanie części z nich w ciągu kilkudziesięciu minut, czasami trzeba poczekać jeden, dwa dni. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki typ pieczątki chcemy wykonać, jak skomplikowany jest projekt, na ile właściwie przygotowany. Dzisiaj wystarczy wybrać model, dodać projekt i zamówić wysyłkę.

Najpopularniejsze są:

  • pieczątki kieszonkowe,
  • pieczątki automatyczne,
  • pieczątki datowniki.

Do każdego z tych rodzajów producenci oferują kilkanaście rozmiarów płytek odbijających, co pozwala bez problemu znaleźć taki wzór, który odpowiada ci nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim pozwala umieścić na wizytówce wszystkie niezbędne informacje. Czasami będzie to imię i nazwisko oraz funkcja. W bardzo wielu przypadkach tych informacji będzie znacznie więcej: nazwa firmy, adres, dane do kontaktu w postaci maila i telefonu, często NIP lub numer KRS. Zdarzają się przypadki, kiedy tych danych jest jeszcze więcej. Warto więc poszukać takiej pieczątki, której przestrzeń można odpowiednio zagospodarować. Obecnie do pieczątki możesz bez problemu dodać logo, dopisać claim lub hasło reklamowe. Możliwości jest naprawdę sporo.

Jak sprawnie zamówić pieczątki online?

Zamówienie pieczątek online dzisiaj nie stanowi właściwie żadnego problemu. Możesz to łatwo zrobić przez stronę firmy specjalizującej się w takich usługach. Wystarczy wybrać odpowiedni model pieczątki, przesłać projekt i wskazać liczbę sztuk konkretnych pieczątek. Dzięki łatwemu dopasowaniu płytek możesz wykonać pieczątki imienne dla pracowników w bardzo atrakcyjnej cenie. Warto pamiętać, aby pieczątki były dobrane w sposób gwarantujący przejrzystość wszystkich danych. Jeśli potrzebujesz podać więcej informacji, wybierz większą pieczątkę, zamiast „upychać” te dane na małej przestrzeni. Oczywiście podczas składania zamówienia możesz skorzystać z pomocy grafika, jeśli zajdzie taka potrzeba. Samą pieczątkę w wielu przypadkach możesz odebrać jeszcze tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*