nowoczesny odkurzacz

Polak odkurza swoje mieszkanie średnio raz w tygodniu. Jest to zajęcie, które zajmuje dość sporą ilość czasu i wszystko zależy głównie od tego, jaki metraż mamy do posprzątania. Żeby ułatwić sobie pracę, warto przemyśleć decyzję o zakupie odpowiedniej jakości odkurzacza. Należy zastanowić się nad jego funkcjami, dodatkowym wyposażeniem, dodatkowymi akcesoriami, a nawet zwrócić uwagę na samą stylistykę odkurzacza.

Jak ułatwić sobie odkurzanie?

Odkurzanie jest jedną z prac domowych, których najbardziej nie lubimy. Z badań wynika, że małe mieszkanie odkurzamy w ciągu 30 minut, a sprzątanie dużego domu, wymaga od nas poświęcenia czasu przynajmniej 2 godzin. Żeby ułatwić sobie tego rodzaju czynności, warto postawić na dobrej jakości odkurzacz, który uprzyjemni wykonywaną pracę.

Standardowe odkurzacze są dość kłopotliwe do sprzątania, ponieważ kabel plącze się pod nogami, w niektórych sytuacjach nie możemy dosięgnąć do gniazdka elektrycznego, a dodatkowo wymienne szczotki nie docierają do wszystkich szczelin, które chcemy wyczyścić. Dodatkowo podczas odkurzania musimy przyjmować pozycje schyloną, przez co odczuwamy również bóle w kręgosłupie.

Żeby uniknąć tych wszystkich problemów, należy dokładnie przeanalizować oferty firm, które sprzedają odkurzacze i wybrać ten, który będzie najbardziej dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. W ten sposób odkurzanie stanie się przyjemnym zadaniem, które będą chciały wykonywać nawet dzieci.

Który odkurzacz najlepiej wybrać?

Poszukując odpowiedniego odkurzacza do naszego domu, nigdy nie powinniśmy decydować się na najtańszą ofertę na rynku. Z drugiej strony najwyższa cena produktu również nie gwarantuje idealnego rozwiązania. Na początek należy dokładnie zastanowić się, do jakiejś czynności będziemy używać odkurzacza oraz w jaki sposób chcemy go wykorzystywać.

Warto postawić na odkurzacz, który będzie mały i poręczny, a dodatkowo będzie miał bardzo dużą siłę ssania. Należy również poszukać takiego odkurzacza, który będzie miał rozbudowany system filtracyjny. Zawsze podczas testowania różnych odkurzaczy należy sprawdzić dostępne akcesoria i dodatki do odkurzacza.

Pracownik sklepu z odkurzaczami pomoże nam przetestować podstawowe wyposażenie odkurzacza, czyli wąż, rury metalowe lub plastikowe, a także szafki. Warto wybrać rurę odkurzacza teleskopową, dzięki czemu ustawimy najwygodniejszą dla siebie długość.

Ssawki do odkurzaczy mogą być:

  • małe,
  • wielofunkcyjne,
  • szczelinowe,
  • specjalistyczne do mebli.

Dodatkowo do niektórych odkurzaczy możemy zamówić turboszczotki i elektroszczotki, a także specjalne pędzle do mebli. Niektóre ssawki są również specjalne zaprojektowane do czyszczenia dywanu, a nawet tapicerek.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Zawsze, kiedy udajemy się do sklepu z odkurzaczami, to możemy poprosić sprzedawcę, aby udostępnił nam sprzęt do przetestowania. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić, czy jest on lekki, a także czy jego wielkość będzie dla nas odpowiadająca.

Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, jakie wymiary ma odkurzacz, ponieważ do małych mieszkań nie trzeba kupować dużego sprzętu, ale już w przypadku dużego domu jednorodzinny warto zamówić większy sprzęt, który znacznie szybciej pomoże posprzątać cały dom.

Często możemy również usłyszeć moc odkurzacza, ponieważ dobiega do nas hałas emitowany podczas pracy, gdy sprzątają nasi sąsiedzi. Niestety nikt z nas nie lubi hałasu, który wytwarza praca odkurzacza i dlatego wielu producentów zdecydowało się na to, aby stworzyć modele, które są bardzo ciche. W ten sposób nie trzeba zakłócać spokoju naszych sąsiadów, gdy mieszkamy na przykład w bloku.

Ważna jest również sama obudowa odkurzacza, ponieważ produkt powinien być wykonany z materiałów, które odporne będą na zniszczenie i uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne odkurzacze mają również dość urozmaiconą kolorystykę, ponieważ występują w kolorze czerwonym lub zielonym, ale także można nabyć takie produkty w kolorze żółtym, a nawet granatowym.

Przy wyborze odpowiedniego modelu odkurzacza należy również pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednią pojemność, żeby za jednym razem można było pomieścić cały brud z czyszczonego mieszkania. Worki do odkurzaczy mogą być papierowe lub tkaninowe i wszystko zależy od tego, czy będziemy od razu wyrzucać worek na śmieci, czy też pozbędziemy się zawartości, a worek dokładnie wytrzepiemy.

Jeszcze innym rodzajem odkurzaczy są te piorące, które głównie przeznaczone są dla firm sprzątających. Znacznie łatwiej jest wtedy czyścić całe podłogi, ale warto wiedzieć o tym, że taki produkt jest również w znacznie wyższej cenie.

3 comments

  1. Dom mam spory i zdecydowałam się, że będzie sprzątała u mnie roomba. Nie lubię odkurzać, więc niech urządzenie samo za mnie to robi. Mam model i7+ programuje sobie mapy, by robot sprzątał na dole i na górze

  2. fajnym pomysłem jest też robot odkurzający,szczególnie, jeśli ktoś ma zwierzaki w domu, które ciągle gubią sierść 🙂 samodzielne odkurzanie byłoby bardzo męczące 🙂

  3. W czasie ciąży stwierdziłam, że nigdy więcej nie będę się nachylać i odkurzać 🙂 Mąż zakupił roombe i3 no i teraz leżę i pachnę. Robię wszystko przez telefon, ona dokładnie sprząta mieszkanie więc super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*