Zakup telewizora zwykle wiąże się z dylematem, jaki model wybrać. Rynek oferuje nam wiele opcji, w związku z czym z początku może być nam ciężko określić, która będzie dla nas najlepsza, biorąc pod uwagę nasze nawyki i przestrzeń, jaką chcemy przeznaczyć na urządzenie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora? Jakie funkcje i parametry techniczne są istotne i mają wpływ na komfort użytkowania sprzętu? Czy warto zdecydować się na system Android TV i z jakich funkcji możemy dzięki niemu swobodnie korzystać?

Smart TV do domu – jak wybrać wielkość telewizora?

Wybierając telewizor LED lub OLED do domu powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozdzielczość. Jego ekran musi być na tyle duży, aby umożliwiał nam wygodne oglądanie filmów i innych treści, ale jednocześnie nie dość duży, aby sprawiał nam dyskomfort. Ważnym wskaźnikiem tego jaką przekątną powinniśmy wybrać jest to, jak daleko od telewizora zazwyczaj siedzimy. Im większa odległość, tym większy model możemy wybrać bez ryzyka zmęczenia lub uszkodzenia wzroku. Zanim zdecydujemy się na konkretną opcję zastanówmy się również, czy chcemy telewizor powiesić na ścianie, czy postawić.

Przekątna ekranu i inne najważniejsze cechy telewizorów

Jedną z ważniejszych cech TV które przyczyniają się do wygodnego oglądania telewizji jest rodzaj ekranu. Do wyboru mamy wiele opcji: OLED, LED, QLED etc. Nasz wybór powinien zależeć od tego, jak duży model chcemy wybrać, a także od dostępnego budżetu. Tanie telewizory zwykle będą miały gorszej jakości ekran, o czym powinniśmy pamiętać i nie siedzieć zbyt blisko w czasie użytkowania urządzenia. Dla najlepszej jakości obrazu powinniśmy również zdecydować się na rozdzielczość nie mniejszą niż full HD, która obecnie jest standardem dla większości telewizorów.

Czy warto zdecydować się na system Android TV?

Modele z funkcją Smart TV posiadają stosowne oprogramowanie, które umożliwia nam korzystanie z dodatkowych funkcji. Android TV jest jedną z najpowszechniej wybieranych opcji, cieszącą się również sporym uznaniem. Jeżeli dodatkowo posiadamy smartfona z tym systemem, będziemy w stanie łatwo sparować urządzenia, korzystać z Google TV, sklepu Play i wielu innych dodatków. Co więcej, jest to jeden z obecnie najwydajniejszych systemów dedykowanych na telewizory, chociaż potrzebuje sporo zasobów do poprawnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*