Miękka, rozkosznie otulająca nasze ciało pościel z puchu to marzenie wielu osób, a także gwarancja zdrowego snu. Nie bez powodu w sypialniach naszych babć i prababć królowały właśnie kołdry i poduszki z pierza. Choć rwane ręcznie to zachwycały wysoką jakością wykonania. Dziś na szczęście, aby cieszyć się pościelą z pierza, nie trzeba jej przygotowywać samodzielnie. Dobrej jakości pościel można kupić w lokalnych, jak i internetowych sklepach. Oczywiście, przy odpowiednim przygotowaniu, albowiem nietrudno o popełnienie gafy i zakupienie produktu, który z puchem ma niewiele wspólnego.

Poduszki z pierza – czy muszą być drogie?

Każdy, kto choć trochę zna się na pościeli z puchu wie, że w przypadku jej zakupu nie ma miejsca na oszczędzanie. Niemożliwe bowiem jest kupienie kołder czy poduszek z pierza, które jednocześnie będą wysokiej jakości i będą kosztowały kilkadziesiąt złotych. A takie właśnie notorycznie można spotkać w supermarketach. Niestety, pod ich kusząco niską ceną ukryta jest marna jakość. A pod hasłem 100% pierza znajduje się odrobina puchu z dużą domieszką gąbki i innych materiałów. Inaczej sytuacja przedstawia się przy kupnie poduszki z pierza w wyspecjalizowanych sklepach, np. https://puchland.com/pol_m_Poduszki_Poduszki-z-pierza-162.html. Ich koszt co prawda przekracza kwotę 100 złotych, jednak daje nam pewność, że wewnątrz zawarte jest nawet 2 kilogramy czystego puchu!

Jak dbać o poduszkę z pierza?

Za wysoką jakością niestety idzie w parze regularna dbałość o ich nienaganny wygląd, od którego w dużej mierze zależy trwałość i żywotność pościeli. Każdego dnia zalecane jest solidne wytrzepanie i rozproszenie pierza. A, gdy pogoda za oknem na to pozwala, warto je dokładnie wywietrzyć, pamiętając, aby co najmniej dwa lub trzy razy skrupulatnie je strzepać, aby tym samym przemieszać znajdujące się w nich wypełnienie.

Nie wystarczy jednak samo trzepanie i wietrzenie. Poduszki z pierza trzeba również prać, optymalnie raz na 3-4 lata. Co ważne, nie przy użyciu domowej pralki, a pralni chemicznej lub oddając do specjalistycznego zakładu zajmującego się czyszczeniem pierza. Nietrudno się domyśleć, że ostatnia opcja stanowi najlepsze rozwiązanie. W profesjonalnych zakładach pierze wsypywane jest do specjalnych maszyn, które nie tylko czyszczą, ale również selekcjonują – zużyte i zniszczone pierze odrzucając od pełnowartościowego puchu. Po czyszczeniu puch umieszczany jest w nowych wsypach i dokładnie zszywany.

Jeśli w naszej okolicy nie ma specjalistycznego zakładu zajmującego się praniem pierza, dobrą alternatywą jest również pralnia chemiczna. Należy jednak zauważyć, że przy tego rodzaju opcji nie ma miejsca na wymianę wypełnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*