Utrzymanie czystości w domu może być nie lada wyzwaniem, jeśli ma się na głowie pracę I wiele innych spraw. Piętrzące się w zlewie naczynia, rzucone w kąt brudne ubrania i gruba warstwa kurzu na regale – to tylko kilka z wielu skutków dłuższych przerw w sprzątaniu. Co zrobić, aby problem ten stał się mniej zauważalny.

Dobry plan i odpowiednie narzędzia pracy

Jedną z ważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to lepiej zorganizować sobie plan dnia. Sprzątanie metodą małych kroczków przynosi zauważalne efekty. Dobry planner, motywacja do pracy i dobry zestaw sprzątający – to wszystko pomoże ci zapanować nad nieporządkiem w twoim domu. Rynek AGD jest bogaty i różnorodny, dlatego bez problemu znajdziesz te produkty, które uprzyjemnią sprzątanie i wpłyną na oszczędność twojego czasu. Po co się przemęczać, kiedy możesz wiele zadań wykonać szybciej a niektóre powierzyć w całości sprytnym urządzeniom sprzątającym.

Odkurzacz samojezdny – małe, zwinne i niezawodne urządzenie sprzątające

Ten niepozorny robot sprzątający to bardzo inteligentne urządzenie, które bez twojej pomocy wyczyści cały dom. Bez plątaniny kabli i podpinania do źródła prądu robot odkurzy mieszkanie i zrobi to wyjątkowo dobrze.

Zależnie od modelu odkurzacze samojezdne mają różne funkcje, które pozwalają na programowanie urządzenia i dostosowywanie do swoich potrzeb. Wbudowane czujniki ruchu, uskoku, kurzu sprawiają, że urządzenie nie wpadnie na żadną przeszkodą i dotrze do wszystkich, nawet tych trudno dostępnych miejsc. Kupując tego typu robot sprzątający, zrób dobry research rynku…. i dokładnie czytaj specyfikację techniczną. Nie zawsze będzie potrzeba zakupu robota o pojemnym akumulatorze czy wielu funkcjach, z których nie będziesz korzystać.

Drugim urządzeniem, które warto mieć w domu to parownica z dodatkowymi akcesoriami. Urządzenie to pracuje na bazie gorącej pary, pod której wpływem zabijane są drobnoustroje i eliminowane zanieczyszczenia. Ogromną zaletą tego urządzenie jest to, że możesz sprzątać bez pomocy detergentów i oszczędzisz swój czas bawet o połowę!

Mopowanie i myjka parowa w jednym

Mniej rozbudowanym urządzeniem czyszczącym jest mop parowy i myjka parowa w jednym. Za pomocą tego sprytnego sprzętu oczyścisz duże i gładkie powierzchnie. Mop działa na bazie gorącej pary. Duża ilość końcówek pozwala dopasować urządzenie do rodzaju powierzchni, natomiast czyszczenie bez użycia środków chemicznych jest ekologiczne i ekonomiczne. Co więcej, mopa łatwo złożyć i przechowywać i bardzo prosto się go prowadzi.

Gdzie i jak kupować sprzęt sprzątający?

Zakup odpowiedniego sprzętu zapewni ci taki komfort, dlatego trzeba jedynie dobrze wybrać. Czasami można trafić na lukratywne oferty AGD i RTV po promocyjnych cenach.  Możesz szukać lukratywnych ofert w sklepach internetowych, które organizują wyprzedaże i dają rabaty cenowe. Drugim miejscem jest platforma sprzedażowa Allegro. Oprócz mnóstwa ofert opatrzonych kilkoma zdjęciami i dokładnym opisem możesz liczyć też na darmową wysyłkę i sprzedaż ratalną. Wystarczy kilka kliknięć, aby na drugi za około dwa dniem w twoim domu pojawiła się zamówiona paczka.

Sprzątanie może być przyjemne i łatwe. Dzięki dobremu planowi zaoszczędzisz mnóstwo czasu i poświęcisz go na przyjemności. Mieszkanie będzie wysprzątane perfekcyjnie z minimalnym nakładem twojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*