Wszystko, co ekologiczne, jest dla nas zdrowsze i lepsze. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niestety, za jakością w parze idzie dość wysoka cena. Czy naprawdę warto zainwestować w ekologiczne ubranka dla niemowląt?

Bawełna tradycyjna a ekologiczna

Najczęściej stosowane w przypadku niemowląt są ubranka wykonane z bawełny. O ile bawełna rzeczywiście, jest materiałem naturalnym, o tyle nie oznacza to wcale, że nie posiada żadnych zanieczyszczeń. Warto wspomnieć chociażby o środkach, które stosuje się, by przyspieszyć wzrost rośliny. Środki stosuje się też owadom. Jak więc widać, bawełna jest w pełni czysta od chemicznych substancji. Bawełna, która posiada w swoim składzie zanieczyszczenia i chemiczne substancje nosi nazwę bawełny konwencjonalnej.

Ciekawostką może być fakt, że kiedyś, gdy chemiczne środki nie były tak łatwo dostępne, bawełna była o wiele czystsza, a swoją nieskazitelnością odpowiadała dzisiejszym ekskluzywnym produktom Eko, zwanym także organicznymi. Co to właściwie oznacza, że ubranko jest ekologiczne? Oznacza to, że do uprawy bawełny, z której uszyte zostało ubranko nie użyto pestycydów ani żadnych innych chemicznych środków, które mogłyby podrażnić delikatną skórę maluszka.

Zalety ubranek niemowlęcych z bawełny organicznej

Czy rzeczywiście warto decydować się na ubranka niemowlęce ekologiczne? Są one co prawda znacznie droższe od ubranek z bawełny konwencjonalnej, jednak warto się na nie zdecydować. Kupując ubranka z bawełny organicznej, mamy większą pewność, że unikniemy nieprzyjemnych reakcji alergicznych czy podrażnień. Oczywiście, nie możemy mieć 100% pewności, że ekologiczne ubranka dla niemowląt staną się rozwiązaniem problemów związanych np. z atopowym zapaleniem skóry, jest jednak pewne, że ubranka ekologiczne są bardziej przyjazne skórze niemowlęcia i bliższe naturze.

Na rynku ubranka ekologiczne wciąż stanowią mniejszość. Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz więcej młodych mam decyduje się na tego typu ubranka, by zapewnić swojemu maluszkowi jak największy komfort i bezpieczeństwo. W końcu dobro dziecka warte jest wszystkich pieniędzy!

Gdzie znaleźć ubranka z bawełny organicznej?

Ubranka niemowlęce z bawełny organicznej coraz częściej goszczą w kolekcjach polskich producentów. Przykładem są tu marki takie jak Makoma, Nicole czy Mrofi. Wybierając produkt polski mamy pewność, że został uszyty z dbałością o jakość, oraz jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Ciekawe kolekcje organiczne można znaleźć na stronie sklepu dla niemowląt abc-bobasa.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*