Mimo coraz większego dostępu do wiedzy na ten temat, wciąż wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest fotelik samochodowy dla starszego dziecka. Należy podkreślić, że maluch w wieku od 4. do 12. roku życia nie jest jeszcze gotowy na podróżowanie w samych pasach, a nie każdy produkt dostępny w sklepach jest w stanie zapewnić mu bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że porządny fotelik musi pozytywnie przejść liczne testy, które są potwierdzeniem jego skuteczności w czasie kolizji. Przekonaj się, co ma znaczenie, gdy chcesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla twojego dziecka.

fotelik isofix

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko podróżowało bezpiecznie, musisz przede wszystkim pamiętać, że do osiągnięcia 150 cm wzrostu nie może jeździć bez fotelika. Jednocześnie zwróć uwagę, że tylko odpowiednio dobrany model zapewnia mu właściwe dopasowanie do ciała, co jest niezwykle istotne w momencie zderzenia. Gdy szukasz najlepszego rozwiązania dla swojej rodziny, koniecznie zapoznaj się z nowościami od liderów na rynku. Poznaj nowy fotelik ISOfix od skandynawskiej marki BeSafe – sprawdź, co wyróżnia go na tle innych produktów.

fotelik isofix

Nowoczesny fotelik z bazą ISOfix BeSafe – bezpieczeństwo i komfort

Najważniejszym zadaniem każdego fotelika samochodowego, niezależnie od wieku podróżującego w nim maluszka, jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Nie ma więc znaczenia, czy kupujesz model dla noworodka, czy przedszkolaka, zawsze powinieneś myśleć o nim jako o podstawowej ochronie w czasie kolizji – może bowiem uratować życie. Zwróć więc uwagę, czy wybrany przez ciebie produkt pozwala prawidłowo przeprowadzić pas bezpieczeństwa. Źle ułożony może być zagrożeniem dla jamy brzusznej twojego dziecka. Fotelik ISOfix marki BeSafe został celowo pozbawiony podłokietników, a producent wyposażył go w specjalną prowadnicę pasa biodrowego inspirowaną adapterem dla kobiet w ciąży. Znajdziesz w nim także prowadnice ramienne i praktyczny magnes fidlock, który ułatwia zapinanie pasów.

Foteliki z bazą ISOfix

Co jeszcze go wyróżnia? Nowoczesny fotelik samochodowy ISOfix posiada ochronę boczną SIP+. Dzięki temu zewnętrzna obudowa pochłania istotną część sił w momencie najgroźniejszego dla dziecka zderzenia bocznego. Nie sposób nie docenić więc rozwiązań, które chronią w krytycznych sytuacjach.

Foteliki z bazą ISOfix

Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat, musisz zwrócić uwagę na jego wygodę. To bardzo ważne, by kupiony model zapewniał możliwość dostosowania do szybko zmieniającego się w tym okresie wzrostu. To podstawa dla zachowania bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Właśnie z tego względu nowoczesny fotelik ISOfix od marki BeSafe zapewnia możliwość płynnej regulacji wysokości oparcia. Co istotne, zmiana możliwa jest także wtedy, gdy dziecko już w nim usiądzie, co gwarantuje, że ostatecznie wszystkie parametry są ustawione maksymalnie poprawnie. Dziecko podróżuje więc wygodnie i bezpiecznie.

Foteliki z bazą ISOfix

Zwróć również uwagę na charakterystyczny projekt zagłówka, który przyjmuje kształt litery V. Dzięki temu podczas jazdy dziecko może swobodnie podziwiać widoki zza okna, a gdy zaśnie, jego głowa będzie miała wygodne podparcie. To istotne, ponieważ w tym wieku drzemki w czasie podróży są czymś zupełnie normalnym i naprawdę nierzadkim.

Fotelik samochodowy ISOfix

Foteliki z bazą ISOfix dla dużych rodzin

Według prawa drogowego obowiązującego w Polsce, rodzice trójki dzieci mogą przewozić je jednocześnie na jednej kanapie, a jedno z nich może podróżować bez fotelika. Warunkiem jest ukończenie przez niego 3. roku życia i siedzenie pomiędzy dwoma fotelikami młodszego rodzeństwa. Skandynawski producent udowadnia jednak, że można podróżować znacznie bezpieczniej. Trzy nowoczesne foteliki z bazą ISOfix zmieszczą się bowiem na standardowej kanapie samochodowej!

Fotelik samochodowy ISOfix

Rodzice mogą zdjąć boczny panel, by zmieścić koło siebie aż 3 foteliki. Nie potrzebują już zmieniać samochodu na znacznie większy, gdy chcą bezpiecznie podróżować całą rodziną. Skandynawski producent dba o ich komfort i daje zupełnie nowe możliwości.

Fotelik samochodowy ISOfix

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*