klocki plus plus
FOT. ssww

Wymyślając zabawę dla dziecka, chcemy, by przede wszystkim spełniała dwa zadania. Była zajmująca oraz rozwijała jego zdolności, na przykład kreatywność. Większość zajęć tego typu kojarzy nam się z zabrudzeniami po farbie czy plastelinie. Tymczasem te funkcje spełniają także klocki Plus Plus, które wymagają większego zaangażowania i rozwijają więcej umiejętności, niż tradycyjne klocki, jakie możemy pamiętać z własnego dzieciństwa.

Czym są klocki Plus Plus i dlaczego warto je wybrać?

Plus Plus to duński producent, którego klocki charakteryzują się nietypowym kształtem. Mają formę dwóch połączonych ze sobą plusów, dzięki czemu doskonale nadają się zarówno do tworzenia płaskich wzorów, jak i konstruowania elementów przestrzennych. Klocki zostały wykonane z plastiku pozbawionego toksycznych substancji, przez co są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Jeśli szukamy zabawki, która nie będzie zapewniała dziecku wyłącznie rozrywki, ale także pozytywnie wpłynie na jego rozwój, warto zainteresować się klockami Plus Plus, są atrakcyjne i dla dziewczynek, i dla chłopców. Zapewniają zajęcie na długie godziny, a jednocześnie pomagają rozwijać umiejętności. Łącząc ze sobą elementy, najpierw w płaskie obrazy, a z czasem także w bardziej skomplikowane projekty, dziecko ćwiczy swoje umiejętności manualne. Zabawa klockami stymuluje także rozwój wyobraźni. Nieograniczone możliwości łączenia pozwalają na tworzenie i wymyślanie coraz to nowszych konstrukcji. Niektóre zestawy klocków Plus Plus zostały przeznaczone do budowy konkretnych projektów, dzięki czemu wspierają także logiczne myślenie, gdy dziecko próbuje przenieść w rzeczywistość schematy przedstawione w instrukcji.

Co można zbudować z klocków?

Praktycznie wszystko. Klocki Plus Plus występują w klasycznych zestawach liczących nawet kilka tysięcy sztuk oraz zestawach określonych tematycznie. Można wśród nich znaleźć zarówno te przeznaczone do stworzenia biżuterii, jak i budowy własnej farmy, czy konstrukcji samochodu. To jednak w żaden sposób nie ogranicza możliwości na zabawę, ponieważ wszystkie zestawy mogą się ze sobą łączyć, a jedynym faktycznym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone klocki?

Klocki Plus Plus występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla wielu grup wiekowych. Wersja midi jest przeznaczona dla maluchów powyżej 1 roku życia, natomiast wersję mini można spotkać w zestawach, które w zależności od stopnia skomplikowania projektu zostały przeznaczone zarówno dla dzieci od 3 roku życia, jak i powyżej 5 czy 7 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*