goki

Kilka pierwszych lat życia dziecka to w rzeczywistości najważniejszy okres, w którym następuje bardzo dynamiczny rozwój dotyczący wielu obszarów funkcjonowania. Zarówno ten motoryczny, jak i emocjonalny i społeczny mają ogromne znaczenie dla późniejszych lat, a nawet życia w dorosłości. Dlatego też środowisko domowe ma ogromne znaczenie i powinno sprzyjać prawidłowemu rozwojowi na wszystkich płaszczyznach. Najważniejsze elementy wspierające małe dziecko w prawidłowym rozwoju to kochający rodzice zapewniający poczucie bezpieczeństwa i zabawki, takie jak Goki, które pozwalają dziecku kształtować wiele umiejętności jednocześnie.

Rozwój motoryczny

W pierwszych latach każde dziecko powinno rozwinąć się ruchowo i motorycznie w sposób swobodny i niezachwiany. Obecność rodziców, którzy nakierowują na właściwe aktywności wspierające ten rozwój ma ogromne znaczenie. Ważne są jednak także zabawki, jak na przykład Goki, które pozwalają rozwijać między innymi motorykę małą. Każda zabawa z wykorzystaniem zabawek Goki, może mieć duży wpływ na dziecko, kształtując właściwe zachowania, umiejętności oraz logiczne myślenie. Różnorodność zabawek Goki pozwala dokonać zakupu dopasowanego do aktualnego etapu rozwoju. Dla najmłodszych dzieci najlepszą zabawką są proste układanki, które kształtują logiczne rozumowanie i jednocześnie wspierają motorykę małą podczas dopasowywania poszczególnych elementów. Natomiast starsze dzieci, dla których układanki są już zbyt proste i nudne, lepszym wyborem będą klocki. Konstruowanie kolejnych budowli i wymyślanie nowych elementów to doskonała zabawa wspierająca kreatywność, motorykę małą oraz myślenie przestrzenne.

Rozwój emocjonalny

Dziecko, które pierwsze lata spędza przede wszystkim w gronie najbliższych osób z rodziny, powinno czuć się bezpieczne i kochane. Pierwsze miesiące to czas budowania relacji z rodzicami, która daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i zdrowego przywiązania. Dziecko mające w domu rodziców akceptujących i kochających, w późniejszym czasie idzie przez świat z właściwą ufnością oraz ciekawością. Relacje pomiędzy rodzicami, a dzieckiem buduje się między innymi w trakcie swobodnej, lecz wspólnej zabawy. Zabawki Goki doskonale nadają się do zabawy, w której najważniejsza jest radość i jednocześnie zaufanie. Wspólne budowanie skomplikowanych konstrukcji z kolorowych, drewnianych klocków wymaga wzajemnej współpracy. Tego typu zabawa to najlepszy sposób na budowanie zaufania i okazywanie dziecku wsparcia w każdej chwili, nawet w zabawie. Warto kierować się zainteresowaniami dziecka podczas wyboru zabawek dla niego, dzięki czemu będą zaspokajać potrzeby. Istotne jest również dobieranie zabawek nieco trudniejszych, niż możliwości dziecka, dzięki czemu będą stanowić odpowiednie wyzwanie i zaspokoją ciekawość.

Rozwój społeczny

Aby dziecko mogło prawidłowo rozwijać się również jako członek społeczeństwa, należy zapewnić mu kontakty z rówieśnikami oraz innymi osobami, niż członkowie najbliższej rodziny. Zabawki Goki to doskonałe narzędzie do budowania pierwszych rówieśniczych relacji dziecka z innymi. Współpraca podczas zabawy, to doskonały sposób na zachęcenie dziecka do spędzania czasu z innymi dziećmi. Pierwsze spotkania mogą być nieco trudne i wymagające interwencji dorosłych opiekunów, ponieważ nie każde dziecko zgadza się od początku na dzielenie własnymi zabawkami. Jednak z pewnością korzyści płynące z tego typu spotkań i kontaktów rówieśniczych warte są początkowych trudności i starań dorosłych, którzy zachęcają dzieci do wspólnej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*