Większość z nas decyduje się posadzić w ogrodzie różnego rodzaju drzewa oraz krzewy owocowe. Wśród najpopularniejszych można wymienić jabłoń, gruszę czy wiśnię, jednak często decydujemy się również na sadzonki truskawek. Niesamowity smak truskawek sprawia, że chcielibyśmy w sezonie rozkoszować się nimi bez końca. Jakie sadzonki truskawek wybrać do swojego ogrodu?

Duży wybór dla każdego wielbiciela truskawek

W sklepach możemy zakupić truskawki tylko przez kilka tygodni, bowiem po tym czasie mamy do dyspozycji jedynie owoce szklarniowe. Okazuje się, że we własnym ogródku możemy wyhodować truskawki także poza sezonem – wystarczy tylko wybrać odmiany sadzonek truskawek, które plonują stosunkowo późną porą. Jeśli truskawki chcielibyśmy wykorzystać do przygotowania konfitur, dżemów bądź kompotów, to wybierzmy sadzonki, z których otrzymamy niewielkich rozmiarów owoce. Niektóre sadzonki truskawek wręcz przeciwnie – dają nam duże owoce, a mowa na przykład o odmianie Senga Sengana. Słodkiego smaku zaznamy dzięki odmianie Kent, Natomiast odmiana Christine pozwoli nam rozkoszować się pysznymi truskawkami nieco wcześniej. Doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych będą sadzonki truskawek Markat, bowiem są one nieco łatwiejsze w uprawie. Oczywiście, czasami trudno jest nam się zdecydować, czy truskawki mają być słodkie, czy też lepiej, żeby posłużyły nam do przygotowywania przetworów. W takich sytuacjach dobrze jest zdecydować się na kilka odmian sadzonek truskawek, aby móc rozkoszować się ich smakiem przez dłuższy okres czasu, a także móc wykorzystać je na różne sposoby.

Domowe zamiast sklepowych

Co wyróżnia truskawki, które wyhodujemy we własnym zakresie, w przydomowym ogródku? Przede wszystkim to, że doskonale wiemy, w jakich warunkach były one hodowane, jakich nawozów użyliśmy oraz ewentualnie czym je pryskaliśmy. Jest to niezwykle istotne w przypadku osób, które mają alergię na truskawki. Zauważmy, że często pojawia się ona po zjedzeniu konkretnej partii sklepowej – zwykle oznacza to, że mamy uczulenie na chemię, którą były pryskane owoce. Pamiętajmy, że samodzielnie wyhodowane z sadzonek truskawki smakują lepiej, a dodatkowo pozwalają nam sporo zaoszczędzić. Cena kilograma truskawek w sezonie nie jest niska, natomiast w przydomowym ogródku możemy wyhodować owoce dla siebie, a także dla naszej rodziny i przyjaciół. Truskawki warto posadzić wczesną wiosną, choć wiele zależy od ich odmiany, bowiem niektóre możemy posadzić także nieco później, a i tak otrzymamy pyszne owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*