Sylwester dla wielu osób jest jedyną okazją w roku, aby udać się na wielki bal lub spotkać ze znajomymi na prywatce. Z tego powodu kreacje na to wydarzenie wybierane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Czy jednak zgodnie z sylwestrową modą muszą być błyszczące, bogato zdobione i jaskrawe? Otóż nie, na balu z tej okazji sprawdzą się również stylizacje dużo bardziej minimalistyczne. Jakie możliwości mają osoby, które nie czują się zbyt dobrze w strojach błyszczących i zwracających uwagę? Czy sukienki sylwestrowe muszą być sukniami na jeden wieczór w roku? Jakie obuwie najlepiej sprawdzi, aby przetańczyć całą noc i bez bólu powitać Nowy Rok?

Minimalistyczne stylizacje sylwestrowe – czy jest to możliwe?

W okresie sylwestrowym sklepy oferują zazwyczaj stroje wykonane z tkanin połyskliwych, bogato zdobionych. Minimalista powinien zaopatrzyć się w odpowiedni strój jeszcze zanim nastanie pełnia sezonu. Zawsze odpowiednim wyborem będą proste, jednokolorowe sukienki o klasycznym kroju. Wystarczy uzupełnić je dodatkami, aby stylizacja była minimalistyczna, ale pasowała również do okazji. Należy pamiętać, że to nosząca ma się dobrze czuć w konkretnej sukience. Jeśli ten warunek jest spełniony, z pewnością noc sylwestrowa będzie niezapomnianym wręcz wydarzeniem.

Jakich dodatków użyć by nawet minimalistyczna stylizacja nabrała sylwestrowego blasku?

Proste sukienki na Sylwestra można uzupełnić atrakcyjnymi dodatkami. Jak w innych przypadkach, także gdy chodzi o akcesoria bal sylwestrowy jest okazją do przesytu. Dlatego nawet minimalistyczna stylizacja może przyciągać wzrok dzięki nietypowej biżuterii, broszce czy apaszce. Stylizacje bez nadmiernych zdobień składają się zazwyczaj z sukienki i okrycia wierzchniego, każdy z tych elementów można jednak przyozdobić. Co więcej, niesamowitym uzupełnieniem mogą być botki na słupku w kontrastowym kolorze czy ciekawym fasonie.

Najlepsze obuwie na imprezę sylwestrową pozwoli przetańczyć całą noc bez bólu stóp

Aby dobrze bawić się na sylwestrowym balu, warto zadbać o wygodne buty. Oczywiście można założyć czółenka na wysokiej szpilce, jednak już po kilku tańcach stopy zaczną boleć i zamiast się dobrze bawić, będziemy siedzieć przy stoliku. Rozwiązaniem mogą być botki na słupku – idealnie wyglądają z minimalistycznymi stylizacjami i są dużo wygodniejsze. Równie istotne jest to, że nie zmarzniemy w nich wtedy, gdy wyjdziemy o północy oglądać pokaz fajerwerków na zewnątrz.

Jakie sukienki mogą być noszone zarówno w czasie balu sylwestrowego, jak i w przypadku innych okazji w ciągu roku?

Duża grupa kobiet ma opory gdy chodzi o kupowanie specjalnej stylizacji tylko na jedną noc w roku. Sukienkę na Sylwestra wybiera wtedy z szafy albo kupuje taką, którą można ponownie założyć na inną okazję. Styl minimalistyczny pozwala na takie działania, a przy doborze odpowiedniego obuwia i dodatków, połączenie będzie zachwycało na równi z sukienkami kupionymi specjalnie na bal sylwestrowy. Równie istotne jest to, że noszenie takich stylizacji jest dużo wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*