Marka Birkenstock to jeden z najbardziej znanych oraz renomowanych producentów obuwia na całym świecie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego historii.

Początki firmy

Marka Birkenstock zapoczątkowana została w roku 1774. Pierwsze informacje na jej temat można było znaleźć w kościelnych archiwach Langen-Bergheim, a konkretniej w księgach związanych z rzemieślnikami. Tam były zawarte informacje na temat takiej dziedziny rzemiosła jak szewstwo. W roku 1896 w ramach marki Birkenstock były prowadzone dwa sklepy obuwnicze na terenie Frankfurtu. W tym samym roku rozpoczęto produkcję oraz sprzedaż specjalistycznych wkładek do obuwia, które charakteryzowały się wyjątkowo wysokim poziomem elastyczności.

Lata 1899 – 1929

W 1899 prekursor marki Birkenstock rozpoczął prowadzenie wykładów szkoleniowych obejmujących tematykę produkcji obuwia. Wytwarzane buty miały być idealnie dopasowane do klientów, dlatego były produkowane na zamówienie każdego klienta. Oprócz tego marka zajmowała się również sprzedażą licencji, dzięki której możliwe było produkowanie innowacyjnej podeszwy do butów stworzonej przez przedsiębiorstwo. W roku 1925 zakupiona oraz rozbudowana została spora fabryka. Zwiększono także poziom dziennej produkcji, aby dostosować ją do wciąż zwiększającego się popytu na obuwie.

Lata 1930 – 1969

W 1932 roku firma rozpoczęła kursy specjalistyczne, które miały szkolić szewców w produkcji obuwia o innowacyjnym charakterze. W szkoleniach obuwniczych brała udział coraz większa liczba osób, która sięgała nawet do pięciu tysięcy. W 1947 roku opracowany oraz wydany został podręcznik do podiatrii stworzony przez Carla Birkenstocka. Zostały w nim zawarte wszelkie rady dotyczące poprawnego dopasowywania obuwia.

Lata 70. i 80.

W 1973 roku stworzona zostaje maszyna, dzięki której produkcja dobrze dopasowanego obuwia w odpowiednich rozmiarach staje się łatwiejsza. Dzięki niej możliwe było również dostosowywanie proporcji w produkowanym obuwiu, co uwzględniało zarówno dopasowanie pięty, szerokości butów, jak i ich wypustków. Dzięki swojej działalności marka Birkenstock staje się jednym z największych oraz najpopularniejszych producentów butów na całym świecie.

Lata 1988 – 1999

W kolejnych latach marka Birkenstock zaczęła bardzo stawiać na ekologiczne rozwiązania, między innymi poprzez korzystanie z ekologicznych materiałów podczas produkcji obuwia. Wytwarzanie butów oraz wkładek do nich dostosowywane jest do aktualnie panujących zaleceń związanych z ochroną środowiska naturalnego, dzięki czemu możliwe było ograniczenie energii podczas produkcji.

Lata 2000 – 2017

W roku 2009 została uruchomiona większa fabryka marki Birkenstock w odniesieniu do wciąż zwiększającego się popytu na obuwie. Przedsiębiorstwo w tym czasie staje się prawdziwą korporacją oraz zaczyna dominować również nad innymi segmentami rynku. Wśród popularnych produktów oferowanych przez markę można wskazać między innymi Birkenstock klapki, które są chętnie wybierane przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*