Chcesz stracić zbędne kilogramy, dlatego stosujesz dietę odchudzającą. O ile na początku redukcja masy ciała była widoczna, o tyle teraz cały proces stoi w miejscu? Poznaj 3 podstawowe nawyki, które nie sprzyjają odchudzaniu. Być może właśnie w tym tkwi cała tajemnica braku postępów?

To, że nagle przestajesz tracić na wadze, jest frustrujące. Taka sytuacja potrafi „podciąć skrzydła” i skutecznie zniechęcić do dalszego odchudzania. Tymczasem wystarczy przyjrzeć się swoim nawykom – często to właśnie one są powodem tego, że twoja masa ciała nie zmienia się.

1. Jesz nieregularnie

Po jedzenie sięgasz w nieregularnych odstępach czasu? To poważny błąd, który może skutkować brakiem postępów. Ma to związek z rytmem układu trawiennego, który z kolei jest powiązany z rytmem dobowym. Zaburzenie tego procesu w najlepszym wypadku będzie obniżać skuteczność odchudzania, a w najgorszym – przyczyni się do wzrostu masy ciała.

2. Jesz za mało

Wiesz, że skuteczne odchudzanie zależy od deficytu energetycznego, dlatego jesz mniej niż do tej pory. Jeżeli jednak dostarczasz zbyt małą porcję kalorii, spadek masy ciała zostanie zatrzymany.

– Gdy organizm otrzymuje niedostateczną ilość kalorii, zaczyna się bronić przed głodowaniem. W efekcie dochodzi do spowolnienia metabolizmu, co przekłada się na wyniki odchudzania. Nie widzisz postępów, co powoduje kolejne ograniczenie kalorii i koło się zamyka – wyjaśnia dietetyk z firmy cateringowej Nice To Fit You, której specjalnością jest dieta pudełkowa.

3. Posiłki nie są dobrze zbilansowane

Stosujesz jedną z modnych diet, bo wiele osób chwali sobie efekty. Mimo że sporo jesz, cały czas odczuwasz głód. Dojadasz, w efekcie czego deficyt kaloryczny staje się bliski zeru. Nie chudniesz.

Przyczyną takiego stanu mogą być nieprawidłowo zbilansowane posiłki, które charakteryzują się wysoką gęstością kaloryczną i niską gęstością odżywczą.

Dieta pudełkowa – sposób na zdrowe i skuteczne odchudzanie?

Jeżeli zmagasz się z dodatkowymi kilogramami, dieta pudełkowa może okazać twoim sojusznikiem w tym procesie. Nie tylko będzie dopasowana pod kątem kaloryczności i upodobań smakowych, ale też:

  • wprowadzi regularność spożywania posiłków – dzięki czemu zniknie problem z podjadaniem, czy sięganiem po obfite dania w późnych godzinach popołudniowych;
  • dostarczy odpowiednią ilość kalorii – pomoże w doprowadzeniu do deficytu energetycznego, ale jednocześnie nie spowoduje spowolnienia metabolizmu „zabezpieczającego” organizm przed głodowaniem;
  • zapewni dostęp do prawidłowo zbilansowanych posiłków – zarówno pod kątem gęstości kalorycznej, jak i gęstości odżywczej.

Dieta pudełkowa oferuje wiele wariantów menu, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swoich upodobań żywieniowych. Każdego dnia będziesz otrzymywać wybraną przez Ciebie ilość posiłków, zgodną z potrzebami twojego organizmu. Szczelnie zapakowane, możesz zabrać ze sobą do pracy lub w inne dowolne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*