dieta sokowa

Jedną z najpopularniejszych metod na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, czy przejście jesiennego detoksu jest dieta sokowa. W ostatnim czasie zyskuje swoją popularność, dlatego też coraz więcej firm cateringowych stawia na ten rodzaj detoksu w swojej ofercie. Czy detoks sokowy jest bezpieczny i czy rzeczywiście przyczynia się do znacznego usunięcia toksyn z organizmu? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Na czym polega dieta sokowa?

Czas, w którym przebywasz na detoksie sokowym to okres, w którym pijesz wyłącznie soki lub inne płyny klarowne, takie jak herbata czy zwykła woda. W zależności od wyboru diety możesz zdecydować się na zupełne powstrzymywanie się od spożywania innych pokarmów lub wyboru określonych stałych posiłków. Pamiętaj jednak, że liczba spożywanych kalorii jest bardzo ograniczona, dlatego powinno się wziąć to pod uwagę jeszcze przed przystąpieniem do diety, aby odpowiednio się przygotować. Warto wiedzieć, że zawierające wyłącznie soki są zazwyczaj wegetariańskie i mogą być również wegańskie, chociaż niektóre plany odchudzające dopuszczają dodatek miodu lub jogurtu do soków. Diety sokowe, pozwalające na spożywanie stałych produktów, są często zalecane na dłuższy czas. Ma to związek przede wszystkim z przyswajaniem większej liczby kalorii.

Dieta sokowa – efekty dla zdrowia i wyglądu

Dieta oczyszczające złożona wyłącznie lub w większości z soków ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Proces pozwala na skuteczne pobudzenie intensywnego usuwania skumulowanych w naszym ciele trucizn, które pochodzą od przetworzonej żywności i środowiska. Może prowadzić to do powstawania zbędnych produktów przemiany materii. Dodatkowo dieta sokowa pozwala na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu poprawia się praca układu pokarmowego, a także usprawnia przemiana materii, co skutkuje polepszeniem funkcjonowania całego organizmu.

Konsekwencją oczyszczania organizmu jest również szybki spadek masy ciała, co powoduje mała liczba kalorii dostarczanych organizmowi dzięki owocom i warzywom. Dzięki temu organizm zyskuje możliwość wykorzystania zapasów tłuszczowych jako źródła energii. Podczas detoksu sokowego wydala on dużo wody, dzięki czemu zmniejsza się masa ciała. Dieta tego rodzaju jest wartościowa przede wszystkim dla osób, które chcą przystąpić do procesu długotrwałego odchudzania. Podawanie samych płynów stymuluje szybsze skurcze żołądka, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć uczucie sytości. Spożywane posiłki mogą być nieco skromniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*