Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo złożonym i skomplikowanym procesem jest projektowanie aplikacji mobilnej. Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje aplikacja mobilna na zamówienie w 2022 roku.

Dlaczego aplikacje mobilne potrafią być bardzo drogie?

Każda osoba, która chciałaby zlecić tworzenie aplikacji mobilnych, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że musi przygotować się na wydatek minimum kilkunastu tysięcy złotych. Najdroższe aplikacje potrafią kosztować nawet wiele milionów.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje tworzenie aplikacji mobilnych. Ostateczna cena będzie uzależniona od specyfikacji aplikacji, a także wymagań klienta. Bardzo często ostateczna suma znana jest dopiero po zakończeniu prac projektowych i decyduje o niej między innymi liczba i rodzaj dostępnych funkcji, zastosowane rozwiązania i technologia, na której opiera się całe oprogramowanie.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że koszt wykonania aplikacji mobilnej zazwyczaj równy jest kosztowi ludzkiej pracy włożonej w jej zaprojektowanie.

Co wpływa na cenę tworzenia aplikacji mobilnych na zamówienie?

Można powiedzieć, że aplikacje mobilne są do siebie bardzo zbliżone pod względem funkcjonalności. Wystarczy jednak dokładnie przyjrzeć się tematowi, by przekonać się, że dwie identyczne aplikacje mobilne nie istnieją.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że aplikacja mobilna to nie tylko oprogramowanie, ale również różnego rodzaju grafiki i użyteczności. Przygotowanie ich przekłada się na długie godziny pracy zespołu specjalistów,którzy dokładają wszelkich starań, by aplikacja w terminie trafiła do sklepu.

Na koszty tworzenia aplikacji mobilnych wpływać będą także koszty reklamy, marketingu, a także optymalizacji.

Jeśli mowa o aplikacjach dedykowanych, które w pełni odpowiadają na oczekiwania i potrzeby klientów, zazwyczaj muszą zostać one stworzona od podstaw. A jak wiadomo – za produkt szyty na miarę trzeba zapłacić.

Dlaczego warto zdecydować się na stworzenie aplikacji mobilnej?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, czy warto zlecić tworzenie aplikacji mobilnych. Prawda jest taka, że aplikacja mobilna jest niezależnym systemem, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim, każdy użytkownik może wejść na swoje konto z poziomu urządzenia mobilnego i jednocześnie nie musi każdorazowo logować się do systemu. Aplikacja mobilna zazwyczaj funkcjonuje bardzo płynnie i wiąże się z dużą wygodą użytkowania.

Oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zlecenie tworzenia aplikacji mobilnej to dość duże ryzyko biznesowe. Wszystko dlatego, że stworzenie najprostszej aplikacji o podstawowych funkcjonalnościach może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śmiało można jednak ten wydatek potraktować jako inwestycję w rozwój i przyszłość przedsiębiorstwa, a także sposób na przyciągnięcie nowych klientów.

Aplikacja mobilna na zamówienie to rozwiązanie dedykowane szczególnie dużym firmom, które nacisk kładą na wysoki poziom obsługi klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*