Właśnie jesteś w trakcie urządzania swojego wymarzonego miejsca na ziemi i nie wyobrażasz sobie kuchni bez ekspresu do kawy? Wcale się nie dziwimy! Ekspres do kawy potrafi jednoczyć rodziny po kuchni, zaprosić do wspólnej rozmowy. Wybór odpowiedniego ekspresu może trochę potrwać, ale warto rozważyć taki ekspres jak La Pavoni, który jest wiodącym producentem na rynku.

Czy do domu warto kupować drogi ekspres?

Cena ekspresu zależy od wielu czynników. Np. La Pavoni ekspres kolbowy czy dźwigniowy to droższa inwestycyjna, jednak zwraca się po kilku latach. Dlaczego? Wydając raz większą sumę pieniędzy na sprzęt bardzo dobrej jakości, będzie to miało przełożenie w przyszłości. Sprzęt taki jak La Pavoni ekspres to sprzęt bezawaryjny, którego ciężko – kolokwialnie mówiąc – zajechać. Właśnie dlatego wspominamy o inwestycji w przyszłość, ponieważ raz zakupiony sprzęt nie będzie się psuł, nie będzie trzeba kupować części do niego. To oznacza oszczędności. Dodatkowo kupując ekspres La Pavoni masz gwarancję doskonałej kawy. Największym problemem osób, które kupują ekspresy kiepskiej jakości, jest fakt, że kawa po kilku razach przestaje smakować. Wtedy ekspres jest sprzedawany lub często kupuje się kawę na mieście. Dlatego właśnie bardzo mocno polecane są ekspresy, które robią świetną kawę, są wytrzymałe i bezawaryjne.

Czy wygląd ma znaczenie?

Jeśli projektujesz swój dom w konkretnym stylu, to również rozważasz różne dodatki właśnie w tym samym stylu. Co oznacza, że ekspresu również będziesz szukać w swoim klimacie. Nie ma w tym nic złego, ponieważ ekspresy zazwyczaj stoją na blatach kuchennych i rzucają się w oczy od razu po wejściu do kuchni. Dlatego nie martw się, że szukasz ekspresu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również ładny. Niektóre modele jak np. La Pavoni ekspres dźwigniowy Lusso są wykonane ze srebra, z dodatkami w różnych kolorach, np. dźwignia jest brązowa czy czarna. Większość ekspresów jest czarna, ponieważ czerń wpasuje się do każdego wnętrza, szczególnie do loftowego czy skandynawskiego. Zależy również ile miejsca chcesz przeznaczyć na ekspres. Jeśli masz małą kuchnię, to wielki ekspres będzie w nich wyglądać komicznie. Jednak jeśli masz miejsce i często parzysz kawę, to warto pomyśleć o większym modelu, który zaspokoi głód kofeiny.

La Pavoni oferuje wiele różnych modeli – od ekspresów kolbowych przez dźwigniowe w różnych kolorach. Warto wybrać taki, który sprawdzi się w Twojej kuchni. Rozważ zatem ile miejsca możesz na niego poświęcić, jaki kolor będzie dla Ciebie najlepszy i czy za kilka lat nadal będziesz na niego patrzeć z uwielbieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*