Świadomość na temat ekologii ciągle wzrasta. Coraz więcej ogromnych koncernów stawia na działania proekologiczne. Wystarczy spojrzeć na papierowe słomki, albo panele fotowoltaiczne instalowane na dachach przedsiębiorstw. Jednak można być eko w jeszcze łatwiejszy i tańszy sposób. Ba! Można dzięki temu nawet zarobić.

Eko=oszczędność

Tak! Dzięki przejściu na ekologiczne rozwiązania oszczędzisz pieniądze. To z początku mogą być małe kwoty, jednak w przeciągu całego roku Twoje przedsiębiorstwo może zyskać całkiem sporo! Przede wszystkim warto zrezygnować z tradycyjnej formy wysyłania listów (na rzecz poczty elektronicznej). Wysłanie maila nic nie kosztuje. Nie trzeba go także dowozić, więc mniej spalin dostanie się do powietrza, a Ty oszczędzasz na kurierze. E-listem możesz wysłać także newsletter, albo aktualną ofertę.

Chmura też jest eko!

Dlaczego? Bo dokumenty musisz składować w swojej firmie przez co najmniej 10 lat! Taki zapas papieru zajmuje dużo miejsca w twojej firmie, a dodatkowo często nie ma go za bardzo gdzie składować. No a gdy już można, to gdzie go wyrzucić? Przecież dane wciąż muszą być chronione. Dokumenty w wersji papierowej mogą też zwyczajnie się zagubić. Dlatego najlepiej postawić na przechowywanie dokumentów w chmurze. Dzięki temu zyskasz nie tylko więcej przestrzeni, ale także łatwiej Ci będzie odszukać potrzebne informacje i uniknąć wpadek z poszukiwaniem zaginionych materiałów. W razie kontroli także szybciej i prościej jest posłużyć się elektroniczną wersją dokumentów! Wystarczy, że te będą oficjalne i czytelne.

E-faktura to ekofaktura

Najwięcej dokumentów w biurach to właśnie faktury. Dzięki przejściu na ich cyfrową obsługę zadbasz o środowisko. Zminimalizuje to użycie papieru oraz tuszu do drukarki. Elektroniczna wersja faktury to najlepsze rozwiązanie, ponieważ jej wysyłka jest znacznie szybsza oraz tańsza. Przy okazji unikasz także dodatkowych zanieczyszczeń takich jak koperty oraz spaliny. Przy e-dokumentach marnuje się znacznie mniej rzeczy, do tego Ty łatwiej jesteś w stanie odnaleźć faktury, które mogą być potrzebne przy kontroli US.

A czy rozliczenia mogą być eko?

Tak! Będą takie np., jeśli poprowadzisz je w programach Streamsoft PCBiznes. Z narzędziem do faktur oraz księgowości jesteś w stanie generować elektroniczne wersje wszystkich dokumentów! Programy są intuicyjne i łatwe w obsłudze, a co za tym idzie nie będziesz zastanawiał się jak poradzić sobie z pracą. Rozwiązanie Ala- Księga Podatkowa z linii Streamsoft PCBiznes dodatkowo pozwala na wystawie e-Deklaracji, więc wszystkie dokumenty będziesz miał zawsze na dysku swojego komputera. Możesz też wyposażyć się w e-Archiwizację, czyli usługę, która pozwala przechowywać dane z programów linii Streamsoft PCBiznes w chmurze! Dzięki Eko rozwiązaniu nie tylko oszczędzisz miejsce w biurze, swoje pieniądze czy czas pracowników. Oszczędzisz środowisko i zadbasz o to aby innym żyło się lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*