Koronawirus oraz lock down w Polsce w tym roku zablokują możliwość zorganizowania wielu, rodzinnych spotkań. Bliscy teoretycznie nie tylko nie będą mogli się odwiedzić, ale również przekazać sobie świątecznych upominków. Na szczęście w naszym kraju funkcjonują firmy kurierskie, które są przygotowane na taką sytuację. Zamów kuriera i zaskocz swoją rodzinę oryginalnymi prezentami.

Bezpośrednio czy przez pośrednika?

Na polskim rynku działa bardzo wiele firm kurierskich. Jedne cieszą się większą, inne nieco mniejszą popularnością wśród klientów. Najczęściej nadawcy korzystają z usług takich firm, jak DHL, DPD, Erontrans, FedEx, Geis Global Logistics, GLS, Hellmann, InPost, Meest, Paczka w ruchu, Raben, TNT, Ups i tak dalej. Jedne firmy są bardziej popularne wśród klientów indywidualnych, inne słyną z obsługi dużych przedsiębiorstw. Ważne jest jednak to, że za ich pośrednictwem można przesłać drugiej osobie niemal wszystko – od drobnego upominku, mieszczącego się w kieszeni, aż po 60-kilogramowy telewizor. Chcąc przesłać paczkę oczywiście można zwrócić się bezpośrednio do danej firmy kurierskiej. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejszą w danym przypadku ofertę. Zarówno najtańszą, jak i najszybszą. Zamów kuriera jeszcze dzisiaj!

Jak działają pośrednicy firm kurierskich?

Pośrednicy firm kurierskich gromadzą oferty najpopularniejszych firm kurierskich. Po otrzymaniu zamówienia od klienta, dopasowują natomiast ofertę, szyte na miarę jego potrzeb. Klient zatem określa parametry swojej przesyłki, a pośrednik sprawdza, który kurier dostarczy paczkę z punktu A do punktu B najszybciej i najtaniej. Czy trzeba zatem płacić prowizję? Oczywiście, że nie. Koszt usługi pośrednika w żaden sposób nie obciąża klientów, czyli nadawców i odbiorców poszczególnych paczek. Właśnie dlatego ten sposób wysyłki jest absolutnie niezawodny. Dzięki profesjonalnym firmom kurierskim można natomiast wywołać uśmiech na twarzy swoich bliskich. Nawet przebywając na kwarantannie albo w izolacji, możemy im bowiem przekazać kupiony wcześniej, świąteczny upominek. Zamów kuriera i przekonaj się, jakie to proste i niezawodne.

Wysyłanie paczki krok po kroku

Aby wysłać paczkę za pośrednictwem strony internetowej Globkurier.pl należy skorzystać z wygodnego formularza zamówienia. Należy w nim wypełnić kraj, z którego paczka zostanie nadana i do którego dostarczona, a nadto jej szczegółowe parametry, czyli długość, szerokość, wysokość, wagę, a także liczbę sztuk. Nikt bowiem nie powiedział, że trzeba wysyłać tylko jedną. Można dodatkowo skorzystać z dodatkowych filtrów, widocznych na stronie, czyli określić preferowaną szybkość doręczenia, sposób nadania, a także zakres cen. Nadanie może nastąpić bardzo szybko, szybko lub w standardowym tempie. Kurier może natomiast przyjechać po paczkę do domu albo trzeba będzie ją zanieść do specjalnego punktu, terminalu lub paczkomatu. Po naciśnięciu polecenia „wyceń przesyłkę”, wyświetlą się informacje na temat dostępnych kurierów, przewidywanego czasu doręczenia przesyłki (zamówionej od razu), rodzaju transportu (drogowego, lotniczego lub morskiego), a także sposobu jej odbioru. Następnie wystarczy kliknąć polecenie „zamów kuriera” przy wybranej opcji.

W jaki sposób przesyłka trafi do adresata?

Kiedy klikniemy polecenie „zamów kuriera” na stronie wyświetli się okienko logowania. Można skorzystać z istniejącego konta, założyć nowe albo wybrać opcję bez rejestracji. Następnie trzeba będzie określić metodę płatności, uzupełnić dane nadawcy oraz odbiorcy. Pośrednicy wymagają jeszcze wskazania rodzaju zawartości paczki, a także preferowanego czasu nadania. Można też skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, w razie zniszczenia lub zagubienia paczki. Chociaż dzisiaj takie sytuacje w profesjonalnych firmach kurierskich zdarzają się bardzo rzadko. Większość przewoźników korzysta z powiadomień sms-owych i mailowych o nadaniu paczki oraz poszczególnych etapach jej podróży. Po odebraniu przesyłki przez adresata nadawca również otrzyma stosowne powiadomienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*