Chciałbyś stać się właścicielem odnoszącej sukcesy firmy, która obecnie dobrze prosperuje? Podjęcie decyzji o zakupie już istniejącej firmy może być ryzykownym posunięciem, ale jednocześnie może być tym, które pomoże Ci stać się milionerem bez konieczności tworzenia biznes planu od podstaw. Jednak nigdy nie można być zbyt ufnym. Liczba osób, które chcą żyć z ciężkiej pracy ludzi, rośnie co drugi dzień. Z tego powodu, możesz być trochę podejrzliwy co do tego, dlaczego założyciel firmy, którą chciałbyś sprzedać, jest więcej niż chętny do jej sprzedaży. To powiedziane, nie należy być opornym na zakup firmy, jeśli jest to uzasadnione. Oto niektóre z powodów.

1. Wypalenie.

90 procent właścicieli firm, na które się natkniesz, powie

Ci, że zdecydowali się na przeniesienie własności firmy poprzez wypalenie.

Niektórzy właściciele są po prostu zmęczeni tym, że są w tej samej firmie przez ponad dekadę. Mogą być zainteresowani czymś bardziej wymagającym lub są nastawieni na przygodę. Spadek morale może być tym, co prowadzi do tego, że będziesz w stanie prowadzić rentowną działalność, o której zawsze marzyłeś.

2. Zmniejszone dochody.

Każdy lubi generować ogromne zyski. Jest to cel wszystkich firm, które są zorientowane na zysk. Niektórzy właściciele firm będą zniechęceni, gdy tylko zaczną dostrzegać spadek przychodów, które osiągnęli. Niektóre z przyczyn spadku przychodów mogą być poza kontrolą właściciela. Jednakże, jeśli problemy powodujące wyzwanie są w mocy właścicieli, można być przedsiębiorczy i przywrócić działalność do życia. Może to jest to, aby nadać tradycyjne strategie marketingowe, generując niesamowite zyski.

Zobacz również:  Zaspokajaj potrzeby klientów i inwestuj w opakowania ekologiczne

3. Nowe możliwości.

Powodem, dla którego właściciel Twojej ulubionej kawiarni jest gotowy sprzedać Ci biznes jest to, że zauważył otwarcie w nowym mieście i chciał opuścić obecne, oczywiście bez biznesu. To jest normalne, aby natknąć się na sprzedawców, którzy podadzą ten powód, dla którego chcą porzucić swoją działalność. Należy jednak pamiętać, że niektórzy właściciele firm będą korzystać z tego jako łatwy sposób na poinformowanie, że faktycznym powodem sprzedaży ich firmy jest wypalenie.

4. Zmiany w branży, które nie działają na korzyść biznesu.

Łatwo jest powiedzieć, czy sprzedawca jest gotowy do rezygnacji z działalności w wyniku niekorzystnych zmian w branży. W tym przypadku, to do Ciebie należy zrobić odpowiednie badania na temat tego, co dana nisza robi w odniesieniu do działalności gospodarczej, zanim wyruszysz na polowanie. Większość sprzedawców może nie być w stanie wskazać tego, ale są inni, którzy zawsze dają szczegółowe informacje na temat firmy.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz kupić firmę zależną od lokalizacji. Na przykład, jeśli szukasz firm na sprzedaż, musisz upewnić się, że przemysł, którego szukasz, ma rosnąć, a nie spadać w obszarze. W przeciwnym razie możesz chcieć, aby nie dopuścić do tego konkretnego przemysłu w tym obszarze.

Zobacz również:  Broszury reklamowe. Cechy dobrej broszury reklamowej

5. Spory.

Czy ktoś chce sprzedać Ci swoją pozycję w spółce osobowej? Jest prawdopodobne, że sprzedający zderzył się z partnerami biznesowymi. Partnerzy decydujący się na zbycie to świetna okazja dla Ciebie jako kupującego. Biznes jest w doskonałej formie, po prostu partnerzy nie mogą współpracować polubownie. Aby być bezpiecznym, upewnij się, że znasz przyczyny sprzedaży.

6. Powody finansowe.

Niektórzy właściciele firm sprzedają swoją działalność z powodów finansowych. Coś, co należy wziąć pod uwagę, jest to, że firma może być nadal bardzo dochodowa, ale właściciel może zrobić kilka złych posunięć i skończyć w znacznym zadłużeniu i być zmuszony do sprzedaży swojej firmy.

7. Styl życia.


Niektórzy właściciele będą sprzedawać swoje firmy i pozostawać w swoich domach tylko dlatego, że są zmęczeni przebywaniem za biurkami przez cały dzień.

To jest mądre, że jako kupujący zwracasz uwagę na to, co sprzedający ma do powiedzenia w odniesieniu do powodów sprzedaży ich działalności. Ponadto, należy zrobić dokładne badania i podjąć należytą staranność, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*