Blaty łazienkowe są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej domowej łazienki. Perfekcyjnie dopełniają jej wystroju oraz oferują cenne miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych, kosmetyków oraz dekoracji. Jednym z najbardziej pożądanych kamieni naturalnych, chętnie wykorzystywanych w tym celu jest marmur. Kojarzy się z luksusem, prestiżem i ponadczasową elegancją, której tak wiele osób poszukuje w aranżacji swoich domowych wnętrz. Co warto wiedzieć o jego zastosowaniu w domowej łazience?

Marmur na blaty łazienkowe na wymiar

Marmur jest jednym z najbardziej prestiżowych oraz powszechnie kojarzących się z luksusem kamieni naturalnych. Jego unikalny i atrakcyjny wygląd sprawił, że od wielu wieków kamień ten jest wykorzystywany do aranżacji domowych wnętrz. Użycie marmuru pozwala podnieść walory dekoracyjne pomieszczenia, nadać mu ponadczasowej estetyki oraz nutki luksusu i elegancji. Marmur świetnie sprawdza się w łazienkach, w których pojawia się na ścianach, posadkach oraz jest kamieniem wykorzystywanym na blaty łazienkowe na wymiar.

Rozważając zakup marmurowych blatów łazienkowych, warto wcześniej dokładnie zapoznać się z właściwościami i charakterystyką tego cennego kamienia naturalnego. Wiedza na ten temat jest o tyle istotna, że kamienie naturalne wymagają odpowiedniego postępowania oraz pielęgnacji w trakcie użytkowania, aby mogły przez długi cieszyć nasze oczy swoją niepowtarzalną, klasyczną estetyką. Jednym z najbardziej wymagających pod tym względem surowców na blaty łazienkowe na wymiar jest właśnie marmur, który wymaga szczególnego podejścia do jego użytkowania.

Jak dbać o marmurowe blaty łazienkowe na wymiar?

Marmur jest skałą metamorficzną powstałą w wyniku przeobrażenia wapieni lub dolomitów. Posiada przepiękną, bardzo charakterystyczną kolorystykę oraz elegancki wygląd, który jest doceniany już od czasów starożytnych. Występuje w szerokim wyborze kolorystycznym oraz posiada unikatowe użylenie, które nadaje mu indywidualnego charakteru oraz jeszcze silniej podkreśla unikatowy design.

Marmur jest kamieniem dość delikatnym i wymagającym w codziennym użytkowaniu. Marmurowe blaty łazienkowe na wymiar są podatne na ścieranie, mało odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie chemii domowej. Marmur jest także kamieniem dość nasiąkliwym, co stwarza konieczność jego odpowiedniego zabezpieczenia przed wodą oraz systematycznej konserwacji. Na marmurowe blaty łazienkowe na wymiar warto się zdecydować w sytuacji, kiedy będziemy w stanie w odpowiedni sposób o nie dbać.

Blaty marmurowe należy regularnie czyścić przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry, warto zaopatrzyć się w specjalne produkty czyszczące dedykowane powierzchniom marmurowym. Zabrudzenia z kosmetyków kolorowych należy usuwać na bieżąco oraz dbać o osuszenie powierzchni blatów z wody po każdym skorzystaniu z umywalki. Blaty marmurowe należy ponadto poddawać systematycznej impregnacji, którą zaleca się wykonywać przynajmniej raz w roku za pomocą specjalistycznych preparatów przeznaczonych do marmuru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*