Szwajcarskie zegarki to prawdziwa klasa, którą zawsze warto mieć na ręku. Czasomierz, który mamy na ręku ma być dokładny, a jeszcze lepiej gdyby łączył ze sobą precyzję oraz elegancję. Od lat jedną z takich marek jest Tissot, o której każdy fan zegarków słyszał z pewnością nie raz. Chcemy zabrać was w podróż po meandrach tej szwajcarskiej firmy. Aby się więcej o niej dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Tissot – historia, która trwa od lat

Co prawda kupując zegarki nie przykładamy większej wagi do historii, jednak mimo wszystko zawsze warto znać historyczne fakty. Niektóre z zegarków mają za sobą ponad 200-letnią historię. Historia marki, o której powiemy sobie w naszym tekście rozpoczęła się w 1853 w maleńkim szwajcarskim miasteczku Le Locle. Początki jak to zawsze bywa, były niepozorne. Motywem, który sprawił, że Tissot zapisał się w pamięci nie tylko Europejczyków była ich obecność na carskim dworze aż do 1917, czyli do chwili sprzed obalenia cara Mikołaja II z dynastii Romanowów. Czasomierze nosili gwardziści Cesarstwa Rosyjskiego, co jak najbardziej jest szlachetną kartą w historii marki Tissot.

Tissot swoje skrzydła otworzył w drugiej dekadzie XX wieku, kiedy to zegarki szwajcarskie stawały się produktami potrzebnymi nie tylko do odczytania poprawnej godziny, ale również służyć miały żołnierzom podczas I wojny światowej. I tak zegarki Tissot doskonale sprawdziły się pilotom, którzy służąc w armii potrzebowali czasomierzy, które miały umożliwić w krótkim czasie szybkie odczytanie godziny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było przystawienie ręki do oczu i odczytanie godziny, aniżeli szukanie po kieszeniach zegarka kieszonkowego – nie było na to czasu.

To, co zawsze powinno wyróżniać szwajcarski zegarek to klasa i szyk. Zegarek Tissot jak najbardziej wbija się w ten trend, ponieważ swoim wyglądem idealnie wpisuje się w te ramy. Jednak nie tylko za to zegarki Tissot są szanowane. Przede wszystkim ogromne znaczenie w rozwoju każdej marki mają kamienie milowe, które pozwalają rozwinąć się marce i wypłynąć na szersze wody. Pierwszym z nich było wypuszczenie antymagnetycznego zegarka naręcznego w latach 30-tych, natomiast Tissot „nie zasypywał gruszek w popiele” i podniósł akcje szwajcarskiej marki o półkę wyżej po wypuszczeniu zegarka z 24 strefami czasowymi.

Zegarek Tissot, czyli renomowana jakość dla wybranych

Zegarki, które kupujemy powinny być elegancje, ale i jak już zdążyliśmy wspomnieć, precyzyjne. Wielu klientów ceni zegarki Tissot właśnie za to, że ich mechanizmy odznaczają się najwyższą jakością. Pierwszą z serii, którą chcielibyśmy dla was opisać jest PRX. Bestsellerowy model z 1978 roku narobił wiele szumu. Polegał on na zaszczepieniu wzorów znanych ze stylu pop-art, które na tamte czasy przełamywały kompletnie wszystkie bariery. Nie zapomniano jednak o wykorzystaniu klasycznych motywów jednoznacznie wskazujących na to, że jest to prestiżowy produkt. Nowoczesne zegarki z tej serii charakteryzują się m.in. stalowym pełnym deklem, mechanizmem kwarcowym, szafirowym szkłem, sygnowaną koronką czy też prostymi wskazówkami typu „stick” pokryte warstwą superluminova.

Kolejną serią, która znacząco wyróżnia Tissot spośród wszystkich szwajcarskich zegarków jest Seastar. Należy pamiętać, że odbiorcami zegarków są nie tylko stateczni gentlemani, ale i też aktywne osoby uprawiające sport. One na ręku chcą mieć równie wartościowy produkt, więc do, a w zasadzie na ich ręce oddane zostały modele Seastar powstałe z miłości do nurkowania. Odznaczają się one precyzyjnymi mechanizmami kwarcowymi, ale najistotniejszą cechą jest wodoszczelność, dzięki której można schodzić głęboko pod wodę. Istotnym czynnikiem jest mechanizm Powermatic 80 zapewniający 80-godzinną rezerwę chodu.

Ostatnią z serii, które chcemy dla was opisać są zegarki szwajcarskie T-Touch. Jako, że potrzeby ludzi z czasem ewoluowały i siłą rzeczy, któraś z marek musiała zrobić „coś ekstra”, żeby wyprzedzić epokę. Zrobił to Tissot, który jako pierwszy zaprezentował dotykowy czasomierz. To, co wyróżnia tę serię to prostota designu, ale i również nowoczesny sznyt, który zarówno idealnie wpisuje się w modę casualową, ale też i stateczni mężczyźni mogą na nim zawiesić oko. Krokiem naprzód było wpuszczenie zegarka zasilanego energią słoneczną, co sprawiło, że o tym zegarku zrobiło się sporo szumu.

Tissot, czyli wszechstronny zegarek premium

Chcąc zakupić zegarek, który będzie absolutnie dla każdego, warto zdecydować się na markę Tissot. To gwarancja stabilności, która czasem trochę kosztuje, ale jednak stabilność tych produktów mówi sama za siebie. To zegarki, które nierzadko przechodzą z pokolenia na pokolenie i zapewne ten trend nadal się utrzyma. Szwajcarska marka premium pozwala użytkownikowi poczuć się wyjątkowo, ale i dodać mu pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*