Piękny i zadbany trawnik to podstawa estetyki naszego ogrodu, jednak by trzymać jego odpowiednią długość w ryzach, trzeba poświęcić się i regularnie poświęcać czas na koszenie. Z pomocą przychodzą kosiarki automatyczne. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na tradycyjną wersję koszenia, gdyż to czynność bardzo czasochłonna oraz męcząca dla osób starszych tudzież słabszych fizycznie.

Zalety kosiarki automatycznej

Niewątpliwie ogromną zaletą jest pełna automatyzacja czynności koszenia. W tym samym czasie można pójść zrobić coś innego, a trawa zostanie skoszona bez udziału ludzkich rąk. Kosiarka tego typu świetnie sprawdzi się na większości rodzajów ogrodów, od średnich po nawet bardzo dużych. Dobrze wyprofilowane ostrze sprawia, że trawa zostaje równomiernie skoszona, przez co trawnik wygląda estetycznie. W przypadku nierówności terenu kosiarki automatyczne również sprostają oczekiwaniom i małe prawdopodobieństwo jest, że ugrzęźnie w jakimś zgłębieniu. Nie będzie trzeba także samemu podłączać urządzenia do ładowania, gdyż po wykonaniu swojej pracy na akumulatorze litowo-jonowym lub litowo-żelazowo-fosforanowym robot samodzielnie uda się do stacji dokującej, aby naładować energię i wrócić do pracy. Kolejnym plusem jest także możliwość koszenia w nocy, a za tym idą mniejsze opłaty za prąd. Kosiarki automatyczne są wyposażone w funkcję mulczowania, czyli rozdrabniania trawy na mniejsze kawałki. Sprawi to, że gleba otrzyma naturalne składniki odżywcze, dzięki czemu będzie mogła zachować odpowiedni stan.

Jaka cena?

Ceny kosiarek automatycznych są bardzo rozbieżne, ponieważ droższe modele mają dużo więcej funkcji. Najbardziej zaawansowane roboty wyposażone są w moduł GPS. Dzięki tej opcji urządzenie samodzielnie wbudowuje sobie mapę ogrodu i wjeżdża w różnorakie zakamarki. Funkcja ta sprawia, że kosiarka wie gdzie ma kosić i zawsze trafi w miejsca, gdzie trawnik nie został skoszony. Urządzenia te oscylują w granicach od 3500 do 12000 złotych. Różnica jak widać jest ogromna, lecz każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od tego jaki budżet posiada. Szeroki asortyment kosiarek tego typu można znaleźć na stronie https://abexil.pl/pol_m_ROBOTY_Roboty-koszace-i-kosiarki-automatyczne-992.html.

Nie można zatem twierdzić, iż roboty są tylko dla osób zamożnych, gdyż nawet dla kogoś z ograniczonymi zasobami finansowymi znajdzie się tani odpowiednik. Warto zainwestować w kosiarkę tego typu, gdyż wydane pieniądze doskonale zostaną zrekompensowane przez korzyści, jakie otrzymamy po jej zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*