Obecnie coraz więcej gospodarstw domowych posiada zmywarkę. Pozwala ona zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii oraz wody, które marnujemy zmywając w tradycyjny sposób. Każdy z nas chce się cieszyć idealnie wymytymi, błyszczącymi naczyniami. Niemniej jednak poza zakupem odpowiedniego sprzętu musimy jeszcze dobrać tabletki do zmywarki. Na co zwracać uwagę wybierając tabletki do zmywarki? Jak wybrać najlepsze?

3w1 czy 5w1?

Wśród tabletek do zmywarek wyróżniamy przede wszystkim takie, które służą wyłącznie do mycia do naczyń. Do nich musimy dokupić jeszcze sól, nabłyszczacz oraz środki do pielęgnacji zmywarki. W praktyce okazuje się jednak, że zakup wszystkich tych środków wyjdzie nas o wiele drożej, niż zakup profesjonalnych tabletek do zmywarki. Tabletki do zmywarki 3w1 pozwalają nie tylko umyć naczynia, ale również zapewniają idealny połysk oraz zmiękczają wodę. Dzięki temu na szkle nie osadzają się krople wody. Możemy również wybrać tabletki do zmywarki 4w1 – te dodatkowo chronią zmywarkę przed osadzaniem się kamienia. Tego rodzaju tabletki do zmywarki doskonale sprawdzają się u osób, które borykają się z problemem twardej wody. Doskonale wiemy, jak osadzający się kamień destrukcyjnie działa na zmywarkę. Najbardziej wymagający mogą zdecydować się na wybór tabletek do zmywarki 5w1, które chronią szkło – doskonale sprawdzają się one do mycia szklanek czy też delikatnych kieliszków.

Jakie tabletki wybrać?

Producenci zmywarek bardzo często informują klientów, jakiego rodzaju tabletki sprawdzą się najlepiej dla danego modelu. Zaleceń tych powinniśmy przestrzegać, choć zawsze możemy poszukać również tańszych zamienników o podobnych właściwościach. Producenci zwykle bowiem podają konkretną firmę produkującą tabletki do zmywarki, a nie ich rodzaj (zwykłe czy też 5w1). Tabletki do zmywarki powinniśmy dobierać według własnych potrzeb. Jeśli borykamy się z osadzającym kamieniem, wybierzmy tabletki 4w1. W przypadku mycia delikatnych, szklanych naczyń, wybierajmy tabletki 5w1. Do zwykłego, codziennego mycia naczyń, możemy wybierać tabletki 3w1. Nowością na rynku są tabletki pokryte specjalną folią, dzięki której nasza skóra nie ma kontaktu z chemikaliami. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają delikatną, wrażliwą skórę dłoni. Tabletki te są nieco droższe od zwykłych, jednak doskonale radzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami, a do tego są bardzo proste w użyciu. Korzystając ze zmywarki po jakimś czasie z pewnością znajdziemy idealne dla nas tabletki, które zagoszczą w naszej kuchni na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*