Podstawą dobrego samopoczucia oraz wystarczających pokładów energii do działania jest codzienne wysypianie się. O komfortowym śnie decyduje natomiast w głównej mierze łóżko, na którym śpimy. Warto zatem wybrać takie, które zapewni najwyższej jakości wypoczynek.

Nieprzemijającą popularnością cieszą się w szczególności łóżka z drewna. Prezentują ponadczasową klasę, są wyjątkowo trwałe i wygodne. Czy istnieją jednak dodatkowe kryteria, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając łóżko drewniane sypialniane?

Najpopularniejsze łóżka drewniane

Jeżeli komuś zależy na wyposażeniu sypialni w meble o wieloletniej trwałości, na swojej liście zakupów z pewnością ma wpisane łóżko drewniane. Pięknie wygląda zarówno drewniane łoże małżeńskie, jak i pojedyncze łóżko do pokoju dziecięcego. Popularność, jaką cieszą się łóżka drewniane do sypialni, wynika z kilku przyczyn. Przede wszystkim drewno to naturalny, ekologiczny, wytrzymały i wyjątkowo estetyczny materiał. Już samo ustawienie łóżka drewnianego w sypialni wprowadza przyjemny zapach drewna. Na tym jednak nie koniec atutów łóżek drewnianych. Ich kolejną zaletą jest niepowtarzalna estetyka drewna, która pozwala na tworzenie łóżek o zróżnicowanym designie.

Popularne łóżka drewniane to przede wszystkim te o ozdobnej ramie i efektownych wezgłowiach. Solidna rama może zostać dodatkowo przyozdobiona przez domowników, na przykład efektownymi lampkami. Zdobieniu często poddawane są także solidne nogi łóżek drewnianych. Ze względu na panującą modę na wnętrza w stylu skandynawskim, od kilku sezonów prym wiodą przede wszystkim białe modele. Z powodzeniem pasują one również do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko drewniane sypialniane?

Podstawowe kryterium, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka drewnianego, to jego wymiary. Minimalna szerokość mebla, na którym mają wyspać się dwie osoby, wynosi 140 cm. Dobrym wyborem są także szersze łóżka dla par, na przykład o szerokości 160 cm. Natomiast w przypadku pojedynczych łóżek minimalna szerokość wynosi 90 cm, jednak większy komfort wypoczynku zapewni 120 cm szerokości łóżka. Oczywiście bardzo ważny jest także design łóżka drewnianego, który powinien pokrywać się z indywidualnym gustem osoby, która ma w łóżku sypiać. Dotyczy to zarówno kształtu ramy, jak i kolorystyki mebla. Szczególnie estetycznie prezentują się łóżka drewniane pomalowane na biało. Wnoszą one do sypialni dodatkowe światło, a zatem także optymistyczną aurę.

Dla osób wybierających łóżka drewniane producent także powinien być wyznacznikiem podczas podejmowania decyzji o zakupie. Wybierając mebel od sprawdzonej firmy, można zyskać lepszą gwarancję trwałości łóżka. Warto zatem upewnić się choćby co do jakości stosowanych materiałów. Czy producent stosuje sklejkę, czy też naturalne drewno? Jeśli podana jest informacja o zastosowaniu drewna dębowego albo sosnowego, można mieć pewność co do tego, że łóżko posłuży w domu przez długie lata. Dla wielu istotna może okazać się informacja o samodzielnym montażu łóżka. W większości przypadków jest ona uznawana za zaletę, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia ustawiania mebla w domu albo jego transport podczas ewentualnej przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*