lampy podłogowe

Oświetlenie podłogowe jest ważnym elementem oświetlenia salonu, ponieważ zapewnia dodatkowe oświetlenie przestrzeni. Nie są stałymi elementami, takimi jak żyrandole czy kinkiety, lecz stoją na podłodze i można je przesuwać. Istnieją różne rodzaje lamp podłogowych, z różnymi oprawami, materiałami i dekoracjami. Lampy podłogowe to świetne opcje dodatkowego oświetlenia salonu. Zastanawiasz się, czy warto je kupić do twojego własnego salonu?

lampy stojące

W pomieszczeniu, gdzie są miejsca, gdzie nie dociera światło z zamontowanych punktów świetlnych, lampy stojące sprawdzą sie idealnie. Jeśli lubisz siedzieć wieczorem na kanapie i czytać książkę, żyrandol może nie zapewniać wystarczającej ilości światła, co szybko zmęczy Twoje oczy. Jeśli potrzebujesz lampy, która zapewni światło i które nie będzie zbyt mocne, sprawdzi się lampa podłogowa. Wybierz model, który będzie uniwersalny w jego funkcjonalności jak i stylu, niezależnie od tego, czy oglądasz telewizję, pracujesz przy komputerze, czy potrzebujesz dodatkowego światła w innym miejscu domu.

lampy stojące

Zalety Lampy podłogowej

Lampy podłogowe są niezwykle łatwe w przenoszeniu, ponieważ nie są zamontowane na stałe w jednym miejscu. Możesz szybko zmienić ich lokalizację i uzyskać światło, którego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy siedzisz na sofie, czy w fotelu. Lampa podłogowa kupiona do salonu może być wykorzystana również w innych pomieszczeniach, np. w sypialni, gdy potrzebne jest więcej światła.

lampy stojące

Lampy podłogowe stały się powszechną oprawą w wielu polskich domach, ponieważ są dostępne w wielu różnych stylach i posiadają inne ciekawe funkcje. Najczęściej stosowane są w salonach, ale pojawiają się również w sypialniach i domowych biurach, aby wesprzeć użytkownika podczas pracy.

lampy stojące

Sklepy oświetleniowe taki jak Artera oferują wiele wyjątkowych i ciekawych lamp, które wyróżnia kolor, styl, ilość punktów świetlnych itd. Te nowoczesne lampy pozwalają udekorować wnętrze, czyniąc je głównym punktem pomieszczenia i pomagając ukryć w wystroju rzeczy, którymi nie chcesz się chwalić. Gust i pomysłowość nowoczesnych lamp sprawia, że są one kluczowym elementem przy aranżacji salonu.

Istnieje wiele stylów klosza: skandynawski w stylu boho okrągły, owalny lub płaski, klasyczny cylindryczny, nowoczesny minimalistyczny, z oprawkami żarówek, czy metalowe geometryczne kształty. Lampy mogą być na stelażu składającym się z jednej, dwóch lub trzech nóg, z ruchomą lub stałą ramą, która może kierować wiązkę światła.

Istnieje tak wiele różnych rodzajów lamp podłogowych, że mogą urozmaicić każdą przestrzeń. Wystarczy wybrać dobry model i przekonać się, jak wspaniale byłoby mieć ją w domu.

lampy podłogowe

Montaż lampy podłogowej

Dla wielu osób ważne jest również łatwe przenoszenie lampy, to oznacza, że nie jesteś uzależniony od tego, gdzie stoi lampa tylko możesz ją dowolnie przenosić, jeśli np. planujesz przemeblowanie. Wystarczy odłączyć lampę od ściany, przenieść ją do innego pokoju i ponownie podłączyć. W przypadku remontu lub niespodziewanej wizyty gości można wyjąć stojące lampy z jadalni lub salon w kilka minut. Równie szybko możesz umieścić oświetlenie z powrotem w pomieszczeniu.

Uważne zaplanowanie rozmieszczenia tradycyjnych lamp sufitowych i kinkietów jest ważne, ponieważ nie dają one możliwości łatwego ich przenoszenia. Jeśli projekt jest kiepski, lampa może nie być funkcjonalna i konieczny byłby zakup modelu podłogowego. Wtedy dobrze dobrana lampa stojąca może okazać się naszym głównym i ulubionym oświetleniem.

lampy podłogowe

Gdzie sprawdzi się lampa stojąca

Lampy podłogowe, stojące świetnie nadają się do zapewnienia skupionego oświetlenia na określonym zadaniu lub obszarze. Lampy wiszące są głównym oświetleniem, ogólnym, ale lampy podłogowe chodziarz są oświetleniem dodatkowym dostarczają światła dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy. To tylko niektóre z wielu możliwości oświetlenia w aranżacji wnętrz, które mogą być przydatne.

lampy podłogowe

Sklep Artera to firma specjalizująca się w oświetleniu wewnętrznym, jest od wielu lat producentem lamp, dlatego wiedzą o nich wszystko. Lampy podłogowe świetnie nadają się do tworzenia przytulnej, romantycznej atmosfery lub jako oświetlenie dekoracyjne. Mogą być również używane w salonie lub w miejscu pracy, gdzie światło jest niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*