Możesz pomyśleć, że miesiące zimowe są spokojne w świecie ogrodnictwa. Jednak myliłbyś się. Tworzenie olśniewającego wiosenno-letniego ogrodu nie dzieje się z dnia na dzień. Jeśli przygotujesz się teraz, będziesz cieszyć się owocami swojej pracy, gdy nadejdzie cieplejszy czas. Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem z wielkimi planami na podwórku, oto kilka prac do wykonania przed wakacjami.

Sprzątanie

Nie jest to najbardziej ekscytujące zajęcie, ale ważne jest, aby przez cały jesień i zimę był porządek w ogrodzie. O tej porze roku liście opadają, a Twoje krzewy i trawniki mogą zostać przykryte w ciągu kilku dni. Spędź około godziny tygodniowo na sprzątaniu ogrodu. Usuń liście, włóż rękawiczki i odchwaszcz trawę. Skoś trawnik w suchy dzień i posprzątaj jego brzegi.

Sadzenie

Teraz jest czas, aby wybrać i sadzić swoje cebulki na spektakularny pokaz kolorów na wiosnę. W większości przypadków najlepszy czas na sadzenie cebulek jest między wrześniem a grudniem. Rośliny takie jak cebulki amarylis są takie, które kwitną zimą. Kiedy sadzisz, zwracaj uwagę na instrukcje na opakowaniu. Poinformują cię, jak głęboko każda cebulka ma być umieszczona i jaka jest odległość do pozostawienia między cebulkami. Wykop dziurę, umieść delikatnie cebulkę w ziemi, a następnie przykryj ją. Staraj się nie przepełniać legowisk z cebulkami. Potrzebują miejsca do prawidłowego wzrostu. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, kiedy sadzić, znajdziesz w internecie kilka fantastycznych przewodników ogrodniczych. Możesz również udać się do lokalnego centrum ogrodniczego i uzyskać kilka wskazówek.

Jeśli chcesz dodać trochę ciekawości do ogrodu w chłodniejsze miesiące, skalistość to świetny pomysł. Krzewy są odporne i mogą przetrwać zimną pogodę. Kolejną opcją są rośliny wiecznie zielone. Jeśli chcesz dodać cień na lato lub zależy Ci na większej prywatności, sprawdź lokalne usługi sadzenia drzew. Jeśli chcesz dodać drzewa liściaste do swojego podwórka, grudzień to dobry czas na sadzenie.

Malowanie

Zima nie jest daleko i mądrze jest podjąć kroki, aby zabezpieczyć podwórko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czy posiadasz tarasy, drewniane wiaty lub panele ogrodzeniowe? Jeśli tak, poświęć kilka minut na lakierowanie drewna. Pomoże to chronić drewno przed działaniem czynników atmosferycznych. Przed lakierowaniem należy przetrzeć drewno, aby usunąć wszelkie zabrudzenia lub błoto. W zależności od rodzaju drewna może być konieczne dodanie dwóch warstw. Przeczytaj uważnie instrukcje przed rozpoczęciem.

Kiedy myślisz o ogrodnictwie, często wyczarowujesz obrazy kolorowych kwietników i dziewiczych trawników. Zima może nie polegać na cieszeniu się mglistymi wieczorami na podwórku. Nie oznacza to jednak, że należy zaniedbywać ogród, gdy na zewnątrz jest zimno. Teraz nadszedł czas, aby przygotować się na nadchodzące miesiące i posadzić bulwy i nasiona tak, aby mogły rosnąć i kwitnąć na wiosnę. Przez cały rok wykonuj wszystkie prace konserwacyjne. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i wysiłek, gdy świeci słońce i chcesz w pełni wykorzystać swój wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*