Jestem pewien, że wszyscy marzyliśmy o tym idealnym ogrodzie. Równy trawnik i zadbane rabaty kwiatowe, przy zimnym drinku w promieniach słońca. Ale dla wielu z nas może to być dość przerażające, gdy wiemy, gdzie należy zacząć pracę nad tym, aby ogród stał się rajem, którym chcemy, aby był. Jakie są właściwe narzędzia? Gdzie i kiedy powinienem sadzić nasiona? Czasami wystarczy tyle, żebyś chciał się poddać, zanim jeszcze zaczniesz. Na szczęście stworzenie ogrodu, z którego możesz być dumny, nie musi być tak trudne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmienić Twój dziedziniec w kwitnącą krainę czarów.

Wybierz kolory

Świeże kwiaty to doskonały sposób na stworzenie poczucia życia i piękna w Twoim ogrodzie. Większość kwiatów jest stosunkowo łatwa do posadzenia, a wybór nasion w każdym lokalnym sklepie ogrodniczym oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz kilka kwiatów, które będą Ci się podobały, spójrz na paczki z nasionami i zobacz, czy się uzupełniają, a następnie dodaj trochę koloru do swojego ogrodu. Możesz nawet spróbować pomalować szopę lub meble ogrodowe, aby dopasować kolory, które wybrałeś dla tego dodatkowego akcentu.

Zadbaj o trawnik

Urok siedzenia na trawniku może znikać dość szybko, gdy siedzisz na suchej trawie, wyboistej glebie i chwastach. Utrzymanie trawnika w dobrym stanie nie jest trudne, ale musisz mieć pewność, że regularnie go przycinasz i dostarczasz mu pożywienie. Pozwalając trawie długo rosnąć, zostawisz ją z niejednolitą, niezdrową, która jest nie tylko niewygodna do siedzenia, ale raczej nieprzyjemna do oglądania.

Akcesoria

Dekorujesz swój dom, więc dlaczego nie robisz tego samego dla swojego ogrodu? Istnieje wiele sposobów na podkreślenie naturalnego piękna Twojego ogrodu za pomocą mebli, ozdób i wodnych elementów zewnętrznych. Ozdabianie ogrodu w ten sposób pozwoli Ci na wniesienie tej atmosfery, którą masz podczas aranżacji wnętrza swojego domu i zabranie go na zewnątrz. Gustowne ozdoby trawnikowe lub posągi zerkające z rabat kwiatowych pomogą ożywić Twój ogród. Ponadto jest to świetny sposób na pokazanie swojej osobowości. Być może łatwo jednak pójdziesz na krasnoludki ogrodowe. Nie chcesz, aby Twój ogród wyglądał tak, jakby był przejmowany przez maleńkich ludzi w szpiczastych czapkach.

Pomyśl o przestrzeni

Teraz może to być kuszące, aby wypełnić każdy centymetr ogrodu roślinami, kwiatami i ornamentami, ale nie daj się ponieść. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest to, że Twój ogród będzie nieporządny i zarośnięty. Pomyśl o obszarach, które możesz pozostawić otwarte. Dają Ci one doskonałe możliwości dla ścieżek i patio. Ponadto możesz obramowywać te obszary za pomocą kwiatów i ozdób, aby nadać ogrodowi poczucie kształtu i płynności. Wyobraź sobie chodzenie po ogrodzie. Chcesz mieć możliwość poruszania się między kwiatami, ciesząc się widokami i zapachami. Nie chcesz spędzać czasu na wspinaniu się po krzakach i łapaniu na gałęziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*