Większość osób kupuje na swój domowy użytek ekspres do kawy do 2000 złotych. To dla wielu rozsądna i nieszczególnie wygórowana cena za dobrej jakości sprzęt. Jak wybrać odpowiedni model? Jakimi czynnikami się kierować podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł?

Za kwotę między 1000 a 2000 złotych można kupić już naprawdę solidny, w pełni automatyczny i ciśnieniowy ekspres do kawy. Takie urządzenie przygotuje dla nas aromatyczne espresso, pyszne cappuccino, prawdziwie mleczną latte albo idealną do śniadania americano. Warto stawiać na modele automatyczne, ponieważ ich obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Nie trzeba myśleć o proporcjach kawy i mleka, odpowiednim stopniu spieniania albo mocy kawy. Solidny ekspres do kawy do 2000 zł samodzielnie dobierze wszystkie parametry, aby nasz czarny trunek był idealny. W zaawansowanych modelach perfekcyjne cappuccino lub espresso można przygotować przy użyciu jednego przycisku.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając odpowiedni ekspres do kawy do 2000 zł należy zwrócić uwagę na kilka, istotnych parametrów. Przede wszystkim kluczowa jest wysoka jakość młynka. To bowiem element, który nie tylko bezpośrednio wpływa na smak kawy, ale również o głośności działającego sprzętu. Jeżeli mamy otwartą kuchnię, łączoną z salonem to z pewnością nie chcemy, aby działający ekspres do kawy zagłuszał oglądany film albo toczącą się w tym pomieszczeniu rozmowę. Ekspres do kawy do 2000 zł powinien też posiadać intuicyjny panel, umożliwiający łatwą i bezproblemową obsługę, a także szybkie wykonanie ulubionego rodzaju kawy. Bardziej zaawansowane modele posiadają nawet kilkanaście wariantów oraz możliwość regulacji mocy kawy. Warto też zwrócić uwagę na wielkość sprzętu. Najczęściej nie mamy zbyt wiele przestrzeni na blacie kuchennym, dlatego zależy nam na cienkich i kompaktowych urządzeniach. Istnieją modele, oferujące rekordową szerokość 20 centymetrów.

Gdzie kupić idealny ekspres do kawy?

Ekspres do kawy do 2000 zł można kupić w specjalistycznych sklepach z ekspresami i innymi, kawowymi akcesoriami (kawą, środkami konserwacji urządzeń, młynkami, kubkami i tak dalej). Polecamy w szczególności sklepy internetowe, które niejednokrotnie oferują znacznie szerszy wybór i atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. Tam można nabyć ekspres znanych i cenionych marek, w tym Melitta albo DeLonghi. Takie sklepy samodzielnie tworzą nawet rankingi, polecając swoim klientom najlepsze urządzenia w określonym przedziale cenowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*