Odkurzacze bezprzewodowe to niewątpliwie nowoczesne produkty na miarę XXI wieku. Ich użytkowanie wiąże się z wygodą i komfortem. Dzięki bezprzewodowej konstrukcji nie musimy martwić się już kablem. Nie utrudnia on ruchu, a odkurzacz może dotrzeć w niemal każde miejsce. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania są dodatki, które zazwyczaj producent dodaje do zakupu. To szczotki, które służą do odkurzania trudno dostępnych miejsc i różnych powierzchni. Odkurzacz pionowe, bo o nich dzisiaj będziemy pisali, różnią się od siebie kilkoma czynnikami. Aby dokonać najlepszego zakupu, trzeba je lepiej poznać.

Odkurzacz bezprzewodowy — zasada działania

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy dzięki swojej poręczności i ergonomicznej konstrukcji zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które szukają wygodnego urządzenia sprzątającego. Nie posiada plączącego się i ograniczającego kabla i potrafi oczyścić nawet drobne cząsteczki kurzu.

Odkurzacz na baterie, czyli lekki odkurzacz bezprzewodowy pionowy, dzięki swojej poręczności zyskał grono zwolenników. Jest niewielkich rozmiarów i nie ma plączącego się kabla, który ogranicza jego zasięg. Odkurzacz ręczny to również komfort pod względem opróżniania zanieczyszczeń. Nie ma tu worków, a jedynie zbiornik, z którego z łatwością można wyrzucić wszelki bród.

Zalety i wady odkurzaczy pionowych

Spośród największy zalet takiego rozwiązania wymieniamy na pewno wygodę użytkowania. Elastyczna szczotka dojdzie wszędzie tam gdzie chcemy, a nowoczesne modele posiadają wybór trybu pracy odkurzacza. Wystarczy, że wyciągniemy go z szafy i już gotowy jest do pracy.

Solidnym argumentem za zakupem odkurzacza jest także ergonomiczna konstrukcja, która umożliwia sprzątanie bez nienaturalnego schylania. Kręgosłup jest w naturalnej pozycji, co eliminuje ból związany z odkurzaniem tradycyjnym odkurzaczem. Operowanie urządzeniem należy do przyjemnych, prostych i bezwysiłkowych czynności.

Nie bez znaczenia jest także fakt kompaktowej konstrukcji pionowych odkurzaczy. Zmieszczą się one w każdej szafie i zakamarku, w przeciwieństwie do ich ciężkich i dużych poprzedników.

Urządzenia te posiadają też swoje mankamenty. Jednym z nich mogą być małe silniki, które generują małą moc – dlatego też odkurzanie może nie być bardzo efektywne. Taki problem występuje jednak w przypadku tanich produktów. Droższe produkty posiadają odpowiednio skonstruowany przepływ powietrza i innowacyjne szczotki, redukując tą niedogodność.

Ograniczeniem może być też wysoka moc silnika. Generuje on zazwyczaj większą potrzebę energii, a więc bateria wyczerpuje się szybciej, a czas użytkowania jest krótszy. Przed dokonaniem zakupu, warto więc zwracać uwagę na ten aspekt.

Odkurzacz pionowy — na co zwracać uwagę przy zakupie? 

Aktualnie odkurzacze bezprzewodowe pionowe dominują w ofercie producentów urządzeń służących do sprzątania. Aby wybrać najlepszy sprzęt, warto zaufać znanym marką i wybrać np. odkurzacz Samsung. Świetnym modelem wartym polecenia jest Samsung Jet 90.

Wybierając odkurzacz pionowy bez przewodów, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. To na przykład pojemność pojemnika, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Ważny jest także system filtracji, kultura pracy i inne niżej wymienione aspekty.

Odkurzacz ręczny — typ filtra

Odkurzacze pionowe posiadają różnego rodzaju filtr. Najbardziej popularnym jest system filtracji HEPA. Wychwytuje on nawet drobne zanieczyszczenia, roztocza, kurz i pył. Należy jednak zadbać o jego cykliczną wymianę.

Końcówki robocze do odkurzania trudno dostępnych miejsc

Odkurzacze bezprzewodowe, które możemy nabyć na rynku, posiadają różne funkcje, co stwarza zazwyczaj konieczność używania różnych końcówek dostępnych w zestawie. Mogą być to szczotki posiadające antystatyczne włosie, szczotki do twardych podłóg, czy delikatnej powierzchni. Świetnym gadżetem jest szczotka Soft Action, która świetnie sprawdzi się zarówno do twardych, jak i miękkich powierzchni. Występuje ona w modelu Samsung Jet 75.

Odkurzacz samsung — moc silnika

Jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na pracę odkurzacza pionowego, jest moc ssania. Im wyższa tym w zasadzie lepiej. Zaczynając od minimalnego poziomu mocy, dowiedzmy się, jak wysoką moc ssącą ma dany model odkurzacza. Jeżeli zależy nam na najmocniejszych wersjach, które rozprawią się z bardzo brudnymi i ciężkimi do wyczyszczenia powierzchniami, to może być konieczny zakup odkurzaczy podłączanych do prądu. Jeżeli jednak chodzi o drobny kurz i zabrudzenia, to odkurzacze bezprzewodowe poradzą sobie znakomicie.

Czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu i ile ładuje się odkurzacz

Różne modele posiadają inny czas pracy na jednym ładowaniu. Zależy to od trybu pracy odkurzacza, pojemności baterii, czy mocy silnika. Nowoczesne urządzenie umożliwia sprawdzenie poziomu energii. Niektóre urządzenia posiadają także wymienną baterię. Ładowanie odbywa się za pomocą stacji dokującej.

Stacja ładująca także może posiadać różne właściwości. Od tego między innymi będzie zależał czas ładowania akumulatora, co jest ważne, szczególnie gdy nie możemy podmienić baterii, gdy tak się rozładuje. Najczęściej czas ładowania wynosi 3-4 godziny.

Wygodne sprzątanie za pomocą dodatkowych funkcji

Decydując się na zakup odkurzacza, nie możemy pominąć także tego, jakie dodatkowe funkcje posiada. Czasami są one bardzo przydatne i podczas użytkowania będziemy wdzięczni za to, że wybraliśmy właśnie taki model. Może to być między innymi sprawdzenie poziomu energii, elastyczna końcówka, dodatkowy silnik, stacja dokująca, wymienna bateria, rura teleskopowa, wolnostojąca stacja ładująca, czy mała szczotka, która skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

Zakup dobrego odkurzacza wiąże się także z dość cichą pracą. Najlepsze modele generują hałas na poziomie nieprzekraczającym 70 dB. Niektóre modele posiadają różne tryby pracy i gadżety jak np. nakładki do wycierania podłogi na mokro.

Dla kogo odkurzacz Samsung jest odpowiedni?

Odkurzacze pionowe to bez wątpienia higieniczna czystość na wyciągniecie ręki. W zależności od rodzaju wybranej szczotki np. tej z antystatycznym włosiem możemy liczyć na czyszczenie delikatnych powierzchni lub tych twardych. Pamiętajmy, aby zwrócić też na często pomijany aspekt, jakim jest wysokość odkurzacza. Musi być odpowiednia, abyśmy sprzątając, przyjmowali odpowiednią pozycję. Takie produkty jak odkurzacz Samsung stworzone są dla każdego, nawet dla tych, którzy nie są miłośnikami sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*