Dobrze urządzony pokój gamingowy to marzenie każdego gracza. Rozgrywki w nim są prawdziwą przyjemnością. Okazuje się jednak, że jego aranżacja nie jest najłatwiejszym zadaniem, ponieważ wymaga zadbania o mnóstwo aspektów. Jeśli myślisz o stworzeniu swojego pokoju do gier we własnym domu, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o żadnym detalu, który może mieć znaczenie.

W pierwszej kolejności zadbaj o podstawowe wyposażenie

W dobrze wyposażonym pokoju gamingowym nie wystarczy sam komputer, niezależnie od tego, jak świetne parametry ma sprzęt. Jeśli chcesz, aby Twoja rozgrywka była naprawdę komfortowa, postaw na co najmniej jeden duży ekran. Dzięki niemu bez problemu zauważysz zbliżające się niebezpieczeństwo w grze, w porę zareagujesz i poprawisz swój wynik w rankingu. Część graczy decyduje się nawet na dwa lub trzy dodatkowe ekrany, które zwiększają komfort rozgrywki. Duże znaczenie ma także fotel. Nie może to być ani krzesło, ani zwykły model biurowy. Postaw na produkt przystosowany do długotrwałego przesiadywania przed komputerem. Powinien mieć on m.in. regulowane siedzisko, oparcie i podłokietniki, a także poduszkę pod kark oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wyposażając pokój gamingowy, zadbaj o odpowiednie biurko. Musi być ono wystarczająco duże, aby pomieścić cały sprzęt. Ponadto warto sięgnąć po model z dużą ilością otworów, ponieważ schowasz w nich wszystkie kable, które nie będą Ci przeszkadzać podczas rozgrywki. Najlepsze modele biurek mają również takie udogodnienia, jak miejsce do powieszenia słuchawek czy do postawienia napoju.

Nie zapominaj o detalach, które dodadzą klimatu

Poza podstawowym wyposażeniem nie może także zabraknąć detali, ponieważ to one będą decydujące dla komfortu rozgrywki. W pokoju gamingowym powinny się znaleźć:

  • lampka na stół – oświetli Twoje stanowisko podczas gry;
  • kolorowe światła LED – dodadzą klimatu i pozwolą Ci się wczuć w rozgrywkę; są także świetnym gadżetem dla streamerów;
  • stojak na słuchawki – po skończonej rozgrywce położysz na nim swoje słuchawki, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu;
  • ładowarka bezprzewodowa – pozwoli Ci ona naładować swój telefon podczas rozgrywki bez wykorzystywania kontaktu; będziesz mógł/mogła położyć go na biurku i mieć zawsze w zasięgu ręki;
  • gogle VR – dzięki nim jeszcze bardziej przeniesiesz się w świat wirtualnej rozgrywki.

Dodatkowe wyposażenie pokoju gamingowego, na które warto zwrócić uwagę

Na rynku gamingowym coraz większą popularnością cieszą się fotele ze wbudowanymi padami oraz pedałami. Są one nie tylko bardzo efektowne, ale także stabilne. Dzięki temu umożliwiają nawet najbardziej szalone rozgrywki. Nieco tańsze gadżety warte uwagi to podświetlane, kolorowe klawisze. Wprawdzie mają one tylko funkcję dekoracyjną, jednak pozwolą Ci się przenieść w klimat gier i będą po prostu cieszyły oko. Ostatnią propozycją, tym razem praktyczną, jest akumulator podręczny, który pozwala ładować kontrolery do Xboxa. Dzięki temu zawsze będą miały pełną moc, która pozwala aż na 15 godzin ciągłej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*