Oświetlenie dla większości z nas jest kluczowym punktem w naszym domu lub mieszkaniu. Nie da się ukryć, że nie tylko zwiększa ono bezpieczeństwo w pomieszczeniach, szczególnie po zmroku, ale przede wszystkim zwiększa ono walory estetyczne w pomieszczeniu. Jednak oświetlenie to nie tylko nowoczesne lub klasyczne lampy. Najważniejsze stają się bowiem odpowiednio dobrane żarówki. Sklepy z oświetleniem zwykle oferują nam bardzo pokaźny i szeroki wybór żarówek. Znacznie na ich tle swoją obecność zaznacza żarówka GU10. Co ją wyróżnia?

Żarówka GU10 – jak ona wygląda?

Żarówka GU10 z całą pewnością jest tym modelem żarówki, z którą większość z nas już się spotkało. Niemniej jednak rzadko kiedy zwracamy uwagę na rodzaj świetlówek, a z całą pewnością, nie jest on dla nas najważniejszy. Jednak żarówka GU10 składa się z dwóch części. Jej górna część przypomina zwykłą połowę kuli, zaś jej gwint to dwie, niewielkie nóżki. Żarówki GU10 mają dość krótki gwint, który dodatkowo jest gruby. Sama końcówka jest mocno spłaszczona, a oprawa żarówki GU10 może występować zarówno w wersji klasycznej jak i w wersji LED. Warto zauważyć, że oprócz tych wersji, można na rynku spotkać także żarówkę GU10 w wersji skróconej, które swoim kształtem przypominają krążek.

Gdzie można wykorzystać żarówkę GU10?

Żarówkę GU10 tak naprawdę najczęściej wykorzystuje się głównie w kinkietach. ale także w reflektorach, spotach, lampach czy także w oświetleniu sufitowym. Bardzo ważny jest fakt, że żarówkę GU10 można wybrać w różnych wersjach kolorystycznych i dających światło o różnorodnej barwie. Można więc powiedzieć, że zastosowanie żarówki GU10 jest niesamowicie wszechstronne. Można dowolnie manewrować ich kolorami i ciepłotą emitowanego światła. Bardzo często żarówki GU10 montuje się w dziecięcych pokojach, a także w oświetleniu zewnętrznym oraz wewnętrznym.

Jak montować żarówkę GU10?

Montaż żarówki GU10 nie powinien sprawiać nam żadnych, większych problemów. Ze względu na to, że żarówka GU10 posiada dość charakterystyczną budowę, nie musimy martwić się o to, że np. pomylimy gniazda. Tak naprawdę zamontowanie żarówki GU10 opiera się na jej delikatnym włożeniu do gniazda, a następnie ją przekręcimy. Warto jedynie pamiętać o tym, że gwint może być trzymany prostopadle podczas montażu. Co więcej, jeśli zależy nam na tym, by żarówka GU10 mogła raczyć nas swoim światłem jak najdłużej, warto dbać o to, by była ona utrzymana w czystości. Jednak nigdy nie powinniśmy czyścić jej w momencie, kiedy jest ona jeszcze ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*