Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w domach oraz mieszkaniach stoi na coraz wyższym poziomie. Warto do tego podejść z głową i zdecydować się na tzw. Smart Home. Inteligentne domy znajdują coraz szersze grono zwolenników zarówno wśród młodszych, jak i bardziej doświadczonych osób. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, w co konkretnie zainwestować w pierwszej kolejności, a jakie inwestycje będzie można odłożyć na później.

Rozpoczęcie przygody z inteligentnym domem – od czego zacząć?

Zarządzanie inteligentnym domem jest bardzo łatwe oraz wygodne, lecz inwestycje powinno się rozpocząć od zakupienia niezawodnego i wydajnego routera. To baza dla całego systemu, która powinna się odznaczać wysoką siłą sygnału, szybkim transferem oraz możliwością równoczesnej obsługi wielu różnych urządzeń. Sterować poszczególnymi urządzeniami i akcesoriami można na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą opcją jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji na telefon lub tablet. Alternatywą okaże się asystent głosowy.

Smart Home – czego nie może w nim zabraknąć na starcie?

Odpowiednio zaprojektowany Smart Home składa się z wielu ciekawych i innowacyjnych urządzeń. Na samym starcie inwestuje się przede wszystkim w:

  • inteligentne oświetlenie – chodzi o taśmy LED czy też smart lampy i kinkiety. To szansa na bezproblemową regulację jasności, koloru świecenia i temperatury barwowej,
  • monitoring – poprawa bezpieczeństwa dla wszystkich domowników. Kamery będą rejestrować obraz przez całą dobę i co najważniejsze zainteresowane osoby mają do niego wgląd w dowolnie wybranym momencie. W ten sposób otrzymuje się informacje o tym, że na terenie danej posesji znajduje się jakaś obca osoba,
  • inteligentne gniazdka – pozwalające na monitorowanie poziomu zużycia energii,
  • inteligentne czujniki – w grę wchodzą przede wszystkim czujniki dymu, gazu, ruchu, drzwi, okien i zalania. Dzięki temu dochodzi do automatycznego uruchomienia światła, zlokalizowania niedomkniętych drzwi lub okien czy też szybkiego wykrycia zagrożenia,
  • smart ogrzewanie – w ten sposób płaci się mniejsze rachunki i dba się o automatyczne utrzymanie odpowiedniej temperatury w konkretnych pomieszczeniach.

Inwestowanie w wymienione wyżej urządzenia i akcesoria to podstawa sukcesu. Najlepiej przedyskutować to z branżowymi specjalistami, aby po drodze niczego nie pominąć.

Inteligentne domy – dlaczego są tak popularne?

Inteligentne domy zyskują na popularności przede wszystkim z tego względu, iż pozwalają na znaczne obniżenie rachunków. Dochodzi do tego wewnętrzny spokój i komfort psychiczny, co pozwala domownikom na swobodne wyjeżdżanie na wakacje lub też na wyjazdy służbowe.

Smart Home to rozwiązanie, dzięki któremu można się zabezpieczyć przed włamaniami, pożarami i zalaniem. Poszczególne urządzenia kontroluje się poprzez aplikację i robi się to zdalnie (nie trzeba się znajdować w samym domu lub też w jego pobliżu). Oczywiście niesie to za sobą spore wydatki (sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych), ale lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo i niższe rachunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*