Komunikacja w trakcie rozgrywki jest bardzo ważna. Dzięki niej można podnieść jakość gry, a także z łatwością pokonywać przeciwników, rozwiązywać zagadki czy po prostu zwiększyć swoją skuteczność w zdobywaniu kolejnych poziomów. Oprócz tego gra w towarzystwie jest zawsze przyjemniejsza. Który z komunikatorów nadaje się do tego lepiej? TeamSpeak czy Discord?

Czym jest TeamSpeak?

TeamSpeak jest jednym z najczęściej używanych przez graczy komunikatorów. Dzięki niemu mogą dołączać do kanałów i prowadzić konwersację z innymi uczestnikami, którzy grają w tę samą grę. Działa on w ramach oprogramowania VoIP (Voice over Internet Protocol).

TeamSpeak – jaka jest charakterystyka komunikatora?

TeamSpeak jest doskonałym sposobem na szybkie komunikowanie się między graczami. Jego działanie opiera się na czacie dźwiękowym. Warto jednak zaznaczyć, że przesyłanie między sobą wiadomości tekstowych również jest możliwe.

Komunikacja VoIP w programie TeamSpeak jest bardzo dopracowana. Dzięki temu gracze mają możliwość stałego uczestniczenia w rozgrywce online, bez konieczności otwierania zbędnych okien i przerywania wykonywanych czynności.

Czym jest Discord?

Discord jest również aplikacją VoIP. Podobnie jak w przypadku TeamSpeak, jej użytkownicy mogą komunikować się ze sobą za pośrednictwem łącza internetowego. Widoczne są jednak znaczące różnice pomiędzy tymi dwoma aplikacjami.

Discord – czym charakteryzuje się komunikator

Discord nie tylko stwarza możliwość prowadzenia rozmów głosowych, ale także oferuje wiele funkcji czatu. Użytkownicy dołączają do serwerów, które można porównać do społeczności internetowych. Mogą oni rozmawiać zarówno za pomocą wiadomości tekstowych, głosowych, jak i czatu wideo.

TeamSpeak czy Discord – który z komunikatorów jest lepszy do gier?

Jeżeli chodzi o rozgrywkę online, lepszym wyborem będzie TeamSpeak. Jest to komunikator przystosowany do rozmów głosowych. Charakteryzuje się szybkim czasem reakcji, dobrą jakością sygnału, a także prostą nawigacją po najważniejszych funkcjach programu.

Z kolei Discord będzie lepszym rozwiązaniem dla prowadzenia czatów tematycznych, na przykład związanych z aktualnymi wydarzeniami na świecie, pomiędzy pracownikami firmy czy grupami znajomych. Zapewnia większą różnorodność w formie komunikacji. Oczywiście również można z niego korzystać w trakcie prowadzenia rozgrywki online.

Internet dla gracza – jaki pakiet wybrać?

Internet dla gracza powinien charakteryzować się dużą przepustowością, a także niskim pingiem, czyli opóźnieniami w transmisji sygnału. Dzięki temu można grać w ulubione tytuły i nie przejmować się problemami technicznymi – lagami czy słabą jakością rozmów VoIP. Gdy wybieramy Internet dla gracza, kluczową kwestią jest zawartość pakietu dostawcy. Do jednych z najczęściej wybieranych należy w tym przypadku INEA.

Decydując się na ofertę od INEA, użytkownik będzie mógł skorzystać z niezwykle szybkiego łącza, jakim jest Internet światłowodowy. Zapewnia on prędkość pobierania i wysyłania na poziomie aż 1 Gb/s. Ponadto Internet światłowodowy pozwala na prowadzenie streamów podczas rozgrywek. Jest to coraz częściej wykorzystywana forma dzielenia się swoimi dokonaniami na innych serwisach, np. YouTube. Symetryczny Internet światłowodowy gwarantuje lepszą stabilność oraz charakteryzuje się niższym pingiem, czyli czasem odpowiedzi od serwera do komputera. Dzięki temu obraz i dźwięk transmitowany na żywo podczas streamu nie będzie opóźniony. Ofertę Internetu można także wzbogacić o pakiet telewizji światłowodowej, dzięki której można oglądać potyczki największych graczy na świecie na kanałach sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*