płyta na podjazd

Wielkoformatowe płyty wykonane z betonu to nowoczesne i eleganckie wykończenie terenu wokół domu, można z nich wykonać podjazd od bramy do garażu. Płyty wykorzystywane do wykonania podjazdu są wykonane z mieszanki betonowej dodatkowo wibrowanej na prasach.

Funkcjonalne wykończenie podjazdu

<p „>Zawartość betonu w płytach na podjazd sprawia, że charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną na całej powierzchni. Można z nich układać chodniki i inne elementy przestrzeni, po której chodzą ludzie, ale głównie są przeznaczone pod znaczne obciążenia, np. ruch samochodowy. Przy wykonaniu podjazdu trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cechy użytkowe, ale również walory estetyczne, podjazd znajduje się zazwyczaj przy głównej fasadowej części budynku, dlatego powinien z nią współgrać. Przemyślany projekt i odpowiedni dobór materiałów, z których są wykonane płyty na podjazd, sprawi, że podjazd będzie mógł być eksploatowany przez wiele lat, zachowując swoje nienaganne parametry. Dobry surowiec powinien łączyć estetykę z funkcjonalnością, beton jest materiałem wyjątkowo odpornym i wytrzymałym na warunki atmosferyczne, jest uniwersalny i niepodatny na pęknięcia.

Na co zwrócić uwagę wybierając płyty na podjazd?

Podjazd zapewniający właściwe użytkowanie nie może być węższy niż 2,8 m szerokości, zbyt wąski podjazd, który ma dodatkowo ostre kanty może być przyczyną niekomfortowego wykonywania manewrów samochodowych, albo nawet uszkodzenia samochodu. Płyty na podjazd powinny charakteryzować się odpowiednią grubością, przynajmniej 6 cm. Zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji płyt na podjazd umożliwia atrakcyjne i oryginalne wykończenie płyt. Ich powierzchnia może być barwiona i obrabiana w różnoraki sposób, np. poprzez szczotkowanie, śrutowanie, płukanie. Umożliwia to uzyskanie powierzchni przypominającej do złudzenia wygląd kamienia naturalnego, np. granitu. Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego – https://granitnaturalny.pl/plyty-na-podjazd.

Płyty na podjazd mogą być szczególnie bezpieczne w użytkowaniu, jeśli technologia ich wykonania sprawia, że są antypoślizgowe. Mogą być wykonane w modnej szarej tonacji, ale zastosowanie innych kolorów w procesie produkcji sprawia, że możliwe jest uzyskanie różnych melanży, płyty na podjazd mogą być stylizowane na wapień. Stosowane są również płyty, które dobrze prezentują się w tradycyjnym budownictwie, z wykończeniem ażurowym, mają one specjalne wycięcia na zewnątrz i wewnątrz.

Dobrym rozwiązaniem przy tworzeniu podjazdu jest skorzystanie z usług architekta krajobrazu, który dokładnie zaplanuje wszystkie chodniki, miejsca postojowe dla samochodu i miejsca rekreacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*