Bramy to niezbędne elementy, ochraniające wjazd do garażu, sklepu, hali przemysłowej i produkcyjnej. Bramy sprawdzają się także wszędzie tam, gdzie trzeba ochronić wejście przed dostępem nieuprawnionych osób, a także zapewnić izolację termiczną. Nowoczesne bramy wjazdowe są praktyczne i funkcjonalne. Wśród wielu rodzajów wyróżnić można garażowe bramy, bramy przemysłowe, i bramy przesuwne. Bogata oferta obejmuje bramy rolowane i segmentowe. Brama wjazdowa może być w wielu wzorach i kolorach, idealnie dopasowana do potrzeb. Do ochrony sklepów, garaży i obiektów handlowych sprawdzają się też bramy w postaci krat rolowanych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, bo nie wiesz jak wybrać idealną bramę wjazdową i jaki rodzaj bramy będzie dla Ciebie najlepszy, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad dotyczących bram.

Bramy – rodzaje

Interesuje Cię temat bram? Warto zdawać sobie sprawę, że są różne rodzaje bram. Brama garażowa rolowana sprawdzi się zarówno w obiektach, które już istnieją, jak i w tych nowopowstających. Tego typu brama składa się z pancerza, który w czasie, kiedy następuje otwieranie, jest nawijany na wał, umieszczony w specjalnie zaprojektowanej kasecie. Pancerz takiej bramy wykonany jest z aluminiowych profili, które są wypełnione pianką poliuretanową. Dzięki temu zagwarantowana jest wysoki poziom izolacji. Warto wyróżnić także bramy segmentowe, które zbudowane są z szeregu segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Po podniesieniu do góry kurtyna, która porusza się po prowadnicach, jest zlokalizowana na suficie. Ze względu na wyjątkowe właściwości termiczne ten rodzaj bram nazywany jest bramami ciepłymi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat i poznać inne rodzaje bram, zapoznaj się z informacjami, które znajdują się na stronie https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty.

Bramy wjazdowe – jak wybrać najlepszy napęd?

Napędy do bramy definiowane są poprzez parametry. Są one uzależnione od typu, a także wielkości bramy. Najwygodniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie zakup napędu razem z bramą garażową. Jeśli jest to niemożliwe, należy zwrócić uwagę na konkretne parametry i pod tym kątem dokonać wyboru. Decyzję należy dobrze przemyśleć, bo tylko napęd, który spełni wszystkie parametry, umożliwi obsługę bramy. Do najważniejszych parametrów należy prędkość przesuwu, siła ciągu, a także rodzaj sterowania. Więcej informacji na temat wyboru idealnego napędu do bramy znajdziesz tutaj: http://www.studio-impuls.pl/rodzaje-napedow-bram-garazowych-segmentowych/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*