Istnieje wiele sposobów wiązania butów, a niektóre z nich mogą być łatwiejsze niż inne. Niezależnie od tego, czy próbujesz nauczyć dziecko jak wiązać buty, czy szukasz nowej techniki, wszystko, czego potrzebujesz, to para rąk i ulubiona para butów.

1. Umieść buty na płaskiej powierzchni. Niech sznurowadła spadną na obie strony buta.

Jeśli demonstrujesz komuś tę technikę, skieruj palec buta w ich kierunku, aby widział twoje ruchy dłoni.
Aby ułatwić zadanie dzieciom, pokoloruj spód buta na kolor brązowy, środkową część koronki na kolor zielony i górną część koronki na kolor brązowy. W ten sposób, gdy polecimy im wykonanie pętli z koronki, może to wyglądać jak próba uformowania „drzewa”, zawsze upewniając się, że zielona część koronki znajduje się na szczycie pętli, tak jak liście na szczycie drzewa.

2. Zawiąż węzeł podstawowy.

Weź obie sznurowadła i nawlecz jedną koronkę na drugą, a następnie pociągnij je mocno. Powinny one tworzyć węzeł w środku buta.

3. Zrób pętlę z jednej ze sznurówek. Powinnaś trzymać koronkę pomiędzy kciukiem i dwoma pierwszymi palcami.

Jeśli używasz sztuczki „drzewa”, poinstruuj dziecko, aby utworzyło pętlę z kolorową koronką, tak aby brązowe części koronki znajdowały się na wierzchołku siebie (pień drzewa), a zielona część znajduje się na wierzchołku pętli (liście drzewa).

4. Druga ręka służy do owinięcia drugiej koronki wokół pętli. Powinnaś trzymać ją nad palcami i wokół pętli. Owiń drugą koronkę raczej w Twoją stronę niż z dala od Ciebie.

Ponownie, jeśli używasz sztuczki „drzewa”, poinstruuj dziecko, aby zawinęło sznurowadło z węzłem nad „pniem” drzewa.

5. Przeciągnij sznurowadło przez otwór, aby utworzyć kolejną pętlę.

Powinieneś użyć wolnej ręki, aby przeciągnąć sznurowadło. Teraz powinna być dziura pomiędzy zapętlonym sznurowadłem a owiniętym sznurowadłem. Przeciągnij owiniętą sznurowadło tak, aby przeszło przez ten otwór.

Innym sposobem wytłumaczenia tego jest to, że Twoje dziecko wbija węzeł na sznurowadle przez otwór, aby zrobić kolejną pętlę.

6. Trzymaj obie pętle i pociągnij je mocno. Teraz powinieneś mieć ładnie zawiązany but.

Możesz również poinstruować dziecko, aby pociągnęło węzeł i czubek pnia drzewa na obie strony, mocno.

Inne sposoby wiązania sznurowadeł: https://urzadza.pl/1230,sposoby-wiazania-sznurowek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*