e-book

1. Waga – czytniki są lżejsze, można je wszędzie przenosić bez obawy o wagę plecaka czy torebki. Czytnik jest doskonałym narzędziem dla ludzi, którzy mają zwyczaj lub potrzebują czytać równolegle wiele książek. Można założyć, że w przyszłości czytniki wypiorą drukowane podręczniki, a tornistry szkolne dla dzieci staną się wreszcie lżejsze.

2. Wielkość – czytnik nie jest tak wielki i głęboki jak książka o przeciętnej objętości. Mogą być zapakowane nawet w niewielką walizeczkę, którą kobiety szczególnie cenią.

3. Światło zewnętrzne – już nie jest konieczne. Współczesne czytniki (np. Kindle Paperwhite) posiadają własne oświetlenie, które może być swobodnie regulowane. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, używanie czytnika nie jest jak czytanie z komputera przenośnego czy tabletu, wzrok nie jest zmęczony, mimo że używamy podświetlenia.

4. Wyróżnienie ważnych fragmentów w książce zostało wreszcie zalegalizowane! Przy wybieraniu cytatów w książkach papierowych traktuje się jak zbrodnię, można to zrobić w czytniku bez wyrzutów sumienia. Nie tylko to, że niektóre cytaty można przechowywać w jednym miejscu, bez konieczności przewijania całej książki, aby je znaleźć. Wycofanie cytatów jest możliwe w każdej chwili.

5. Nie ma zakładki – która mogłaby wypaść z papierowej książki jest kolejną zaletą czytnika. W Kindle Paperwhite książka otworzy się właśnie w tym samym miejscu, w którym została zamknięta. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku pozostałych czytników e-booków.

6. Wielkość czcionki i rodzaj czcionki można swobodnie dostosować do własnych preferencji. To samo dotyczy szerokości marginesów. Takiej wygody nie zapewni żadna papierowa książka.

7. Mechanizm wyszukiwania w czytnikach działa na zasadzie podobnej do dokumentów lub stron internetowych. Wystarczy wpisać słowo lub frazę i łatwo trafić na interesujący nas fragment. Nie ma już wiecznego przeglądania stron.

8. E-booki są dużo tańsze niż drukowane książki. To niedużo, ale jednak. Na e-książkach łatwiej jest promować je w Internecie niż na tradycyjnych wydaniach. A dystrybucja jest znacznie krótsza. Nie musisz czekać, aż nadejdzie listonosz z przesyłką.

9. Nie ponosisz już dodatkowej opłaty za przekroczenie limitu bagażu podczas podróży samolotem. Weźmiesz ze sobą pięć, dziesięć, a nawet sto książek, a wskazówka dotycząca wagi nie będzie drgać!

10. Regały na książki papierowe mają stały rozmiar. Któregoś dnia może się okazać, że następna nie może być dostarczona. Takiego problemu nie ma w czytnikach, w których można przechowywać do kilku tysięcy egzemplarzy.

źródło: arcymistrz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*