Wybór prezentu urodzinowego lub świątecznego dla własnego dziecka nigdy nie jest prosty. Warto pomyśleć o czymś kreatywnym, a rozwiązaniem mogą się okazać klocki konstrukcyjne lub magnetyczne. W ten sposób zadba się o rozwój pociechy, ale też zapewni się jej długotrwałą rozrywkę. Klocki rozwijają motorykę małą, uczą logicznego myślenia oraz samodzielności. Mają pozytywny wpływ na dziecięcą wyobraźnię. Cechują się bogatymi walorami edukacyjnymi.

Klocki konstrukcyjne i magnetyczne – dlaczego warto w nie inwestować?

Słomki konstrukcyjne powinny być wybierane przez tych rodziców, którzy chcą rozwinąć u dzieci pewność uchwytu oraz kreatywne myślenie. Takie elementy charakteryzują się precyzyjnymi kształtami i możliwością kreowania własnego świata. Tym samym dziecko może wdrożyć w życie swoje autorskie projekty, a rodzice mu w tym pomagają. Klocki magnetyczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ:

  • dają różnorodne możliwości konstrukcyjne (powstają z nich rozmaite obiekty),
  • pobudzają kreatywność i zapewniają doskonałą zabawę,
  • ćwiczą u dzieci cierpliwość,
  • mogą być wykorzystane jako przydatne narzędzie dydaktyczne,
  • rozwijają zdolności manualne.

Jeśli rodzice szukają dla najmłodszych istot odpowiednich zabawek edukacyjnych, klocki magnetyczne będą prawidłowym wyborem. Ich atutem jest także bardzo przystępna cena.

Słomki konstrukcyjne – dla kogo są przeznaczone?

Słomki konstrukcyjne są przeznaczone dla dzieci, które są ciekawe świata i lubią eksperymentować. W kreatywny sposób wypełniają wolny czas dziecka. Pozwalają na odkrywanie nowych pasji oraz umiejętności. Można je później w sobie pielęgnować i przenosić np. na zajęcia edukacyjne w szkole. Takie klocki poszerzają dziecięce horyzonty, a dzieci mogą poznać prawa fizyki. To nauka poprzez zabawę, która powinna być praktykowana w każdym domu. Dzieci nie będą się takimi słomkami nudzić, a rodzice zapewnią sobie odrobinę spokoju, tak aby wykonać pewne obowiązki domowe lub po prostu się zrelaksować. To doskonałej jakości prezent, który spodoba się nawet najbardziej wymagającym pociechom. Słomki konstrukcyjne mogą występować w wersji drewnianej, metalowej czy też plastikowej. Zobacz słomki konstrukcyjne na Allegro.

Klocki magnetyczne – budowanie nieprawdopodobnych i oryginalnych konstrukcji

Klocki magnetyczne zdobywają uznanie ze względu na swoje nietypowe kształty. Pozwalają dzieciom na budowanie oryginalnych i nieprawdopodobnych konstrukcji, które mogą przetrwać długimi miesiącami. Atutem takich klocków jest to, iż wykorzystują przyciąganie magnetyczne. Poszczególne elementy łączą się ze sobą właśnie w ten sposób, a dzieci mogą poszerzyć swoją wiedzę. Z tego typu klocków ułoży się różne budowle, np. płaskie i proste czy też skomplikowane i trójwymiarowe. Pomysłów jest bardzo dużo, a kluczową rolę w tej zabawie odgrywają rodzice. Za klockami magnetycznymi przemawia również to, iż rozwijają u dzieci myślenie przestrzenne, a do tego są uniwersalne i można je bezproblemowo przewozić, np. wybierając się na jakąś wycieczkę. Dzieci zawsze będą miały je przy sobie, więc warto sprawić im taki prezent. Zobacz klocki magnetyczne na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*