Wyposażenie szkolne to nie tylko wypełniające plecak książki i zeszyty, czy pełen kredek piórnik. Niezwykle ważne jest też wybór odpowiedniego krzesła i biurka, którego nieodłącznym elementem powinno być dobrze dobrane oświetlenie. Dlaczego to takie ważne? Bo wpływa na wiele aspektów codziennego funkcjonowania młodego człowieka. Zobacz więc, na co zwracać uwagę przy zakupie oświetlenia do pokoju dziecka.

Lampka na biurko – co trzeba o niej wiedzieć?

Zakup lampki na biurko jest prawie tak ważny, jak wybór tornistra, czy odpowiedniego pióra. To, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, będzie wpływać na komfort w trakcie wykonywanych zadań. O ile żółte światło może znajdować się w pokoju dziennym, czy w korytarzu, to do nauki najlepiej postawić na barwę białą. Badania naukowe potwierdziły, że najlepiej wpływa ona na zdolność skupiania uwagi, dlatego jej wybór w przypadku czytania, czy odrabiania lekcji wydaje się oczywisty.

Zadaniem oświetlenia na biurko jest zazwyczaj punktowe doświetlenie konkretnej powierzchni. Tego typu lampki są bowiem wsparciem dla innych źródeł światła – ich specyficzna rola powinna więc być dokładnie dopasowana do potrzeb użytkownika. Należy zastanowić się nad optymalnym miejscem: gwarantującym łatwy dostęp i brak zacienionych powierzchni.

Inne rzeczy, które warto wiedzieć wybierając lampkę

Dziecko, szczególnie to, które jest dopiero na początkowych etapach edukacji, nawet podczas niedługiego ślęczenia przy biurku, wielokrotnie zmienia pozycję, kręci się i wierci. Lampki na biurko powinny nadążać za ruchliwą i ciekawą świata postawą, dlatego najlepszym wyborem są modele z możliwością regulacji. Mając opcję dowolnego wykrzywiania i podnoszenia ramienia, mamy przy okazji pewność, że bez względu na wszystko, blat i zeszyty będą zawsze właściwie oświetlone. Oprócz komfortu podczas rozwiązywania matematycznych zadań, szlifowania kaligrafii, czy prób czytania pierwszych książek, my, rodzice możemy być znacznie spokojniejsi o wzrok wychowanka.

Pełną swobodę uzyskać można, stawiając na lampki na biurko bezprzewodowe, które można dowolnie przenosić i przestawiać. To nie tylko praktyczne, ale też wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ulubioną lampkę do kącika zabaw, czy łóżka. Oprócz swoich oczywistych zadań lampy mogą stanowić ciekawą ozdobę pokoju – wyróżniać się efektownym kloszem, kolorową obudową, czy smukłym nowoczesnym ramieniem. A Ty, masz już ulubiony model lampki biurkowej? Wybierzesz model z żarówką LED, czy bardziej pasuje Ci opcja regulowana?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*