Chłopcy i dziewczęta uczą się inaczej w zależności od przeprowadzonych badań. Faktem jest, że ich mózgi są inaczej podłączone.

Oczywiście istnieją różnice w sposobie uczenia się chłopców i dziewcząt i choć mogą istnieć pewne wyjątki od tej zasady, chłopcy zazwyczaj uczą się lepiej na podstawie obrazów i oglądając ruchy fizyczne. Dziewczęta odnoszą korzyści z rozwiązywania problemów i współpracy przy ich rozwiązywaniu.

Rozumiejąc różnice w uczeniu się, rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w jak najlepszym wykorzystaniu ich wysiłków w szkole i poza nią. Zrozumienie tego pomaga rodzicom rozpoznawać zachowania, które mogą być problematyczne.

Na przykład dziewczęta zazwyczaj lepiej radzą sobie z językami i chociaż chłopcy często pozostają w tyle pod względem znajomości języka angielskiego lub języków obcych, mogą być znacznie bardziej zaawansowani pod względem matematyki i nauk ścisłych. To wyjaśnia, dlaczego chłopcy lubią klocki i zagadki i dziewczyny lubią zadania, które wiążą się z komunikacją.

Inną ważną oznaką różnicy jest sposób, w jaki chłopcy i dziewczęta zachowują się po zajęciach szkolnych. Dziewczęta lubią rozmawiać o swoim dniu, podczas gdy chłopcy opierają się potrzebie. Jednak w obu przypadkach uważa się, że dzieci potrzebują czasu na odpoczynek po zajęciach szkolnych, a zatem odrabianie zadań domowych bezpośrednio po zajęciach nie jest idealnym rozwiązaniem. To powinien być czas na ćwiczenia fizyczne i odpoczynek od stresu dnia, a także po prostu zaczerpnięcie świeżego powietrza. Pomaga dzieciom odrabiać lekcje i podejść do pracy domowej w najlepszy sposób.

Oto kilka wskazówek, jak stworzyć lepsze warunki do nauki dla chłopców i dziewcząt w domu.

Chłopcy

  • Zachęcaj ich do odrabiania lekcji. Na przykład pół godziny pracy i pół godziny zabawy zwykle dobrze się sprawdzają.
  • Nauka może być przyjemnością. Na przykład, rzuć sobie piłkę podczas pisania słów. Dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka nauką może być zachęcanie do aktywności w nim.
  • Kreatywny sposób na skupienie uwagi obejmuje czytanie podczas chodzenia na bieżni lub pracy z piłką do gry.
  • Chłopcy są zazwyczaj mniej zorganizowani niż dziewczęta, więc staraj się zachęcać do tego, ucząc się wspólnego organizowania się.

Dziewczęta

  • Dziewczęta nie są tak zainteresowane zagadkami jak chłopcy. Należy jednak kupić kilka zabawek budowlanych, zagadek i klocków i zachęcić ją do korzystania z nich.
  • Dziewczyny lubią rozmawiać, więc zachęcajcie do tego. Porozmawiaj z nią i zachęcaj ją do porozmawiania o wszelkich problemach i sprawach, z którymi ma do czynienia w szkole. Alternatywnie, jeśli nie chce rozmawiać, poproś ją o napisanie o swoich problemach.
  • Wszyscy codziennie zajmujemy się matematyką i możemy pomóc dzieciom w zdobywaniu wiedzy, wskazując na codzienne koncepcje. Na przykład przy krojeniu pizzy spróbuj zachęcić do stosowania ułamków. Może to pomóc dzieciom o wiele łatwiej zrozumieć koncepcje.
  • Zachęcaj ją do korzystania z programów komputerowych.
  • Promowanie ćwiczeń fizycznych i zachęcanie dziewcząt do bardziej aktywnej gry, takiej jak piłka nożna i koszykówka. Może to naprawdę pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych.

Dzieci potrzebują różnych podejść, aby się nimi zainteresować i zaintrygować, a to pomoże zapewnić im to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*