Wybierając prezent dla trzylatka, zwracamy uwagę na jego walory edukacyjne, kolory, atrakcyjność dla dziecka i bezpieczeństwo. Te wszystkie cechy spełniają najlepsze propozycje na zabawki dla 3 latka, które można kupić w czołowych sklepach z akcesoriami dla maluchów.

W roli podarunków pod choinkę jak zawsze sprawdzą się klocki, książeczki czy układanki. Jednak chcąc sięgnąć po mniej oczywiste opcje, warto zwrócić uwagę na poniższe propozycje.

Zabawki edukacyjne dla 3 latka

Walory edukacyjne zabawek są dla wielu rodziców kluczowe w wyborze odpowiednich akcesoriów dla ich dzieci. Nie musi to być jednak kolejna układanka lub droga, śpiewająca maskotka. Już za kilkadziesiąt złotych można nabyć interaktywny smartfon, idealny dla dzieci w wieku 3 lat. Ta ciekawa zabawka z wizerunkiem kotka lub pieska pozwala dziecku uczyć się wrażliwości, odpowiedzialności za innych i opieki nad zwierzętami. Zabawa polega na karmieniu zwierzątka, układaniu go do snu, głaskaniu i dbaniu o wszystkie jego potrzeby. Dodatkowo, zabawka posiada możliwość odtwarzania melodyjek i włączania światełka.

Równie dobrym wyborem będzie kreatywne, drewniane liczydło. Zestaw składa się z kolorowych koralików oraz drewnianych klocków z cyframi i odpowiadającą im liczbą kropek. Wszystkie elementy można dowolnie przekładać, dzięki czemu dziecko szybko uczy się podstaw matematyki, a także prostych działań – dodawania i odejmowania.

Te i inne zabawki edukacyjne dla 3 latka można kupić na https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-3-lata_Edukacyjne-10424.html.

Zabawki dla 3 latka, które sprawią dziecku radość

Nie wszystkie zabawki dla 3 latka muszą służyć edukacji. Niektóre z nich zostały stworzone po to, aby umożliwić dziecku beztroską zabawę, a jedynie przy okazji wprowadzać elementy nauki zależności, kolorów czy liczb. Do takich zabawek należą magnesy, które można podarować dziecku w komplecie z tablicą magnetyczną – stojącą lub w wersji do powieszenia na ścianie. W zależności od tego, jakie magnesy wybierzemy, można zapewnić dziecku możliwość kreowania własnych historii z wykorzystaniem ulubionych postaci lub tworzenia obrazków czy napisów.

Dzieci w wieku 3 lat wciąż jeszcze lubią się bujać, dlatego dobrym prezentem może okazać się domowa huśtawka zawieszana na suficie lub koń na biegunach. Ten ostatni posłuży dziecku jeszcze przez kilka lat. Równie ważne jest kształtowanie umiejętności motorycznych, a w tym z pewnością pomogą przewlekanki. To zabawki składające się z dziurkowanych plansz, przez które dziecko powinno przewlekać kolorowe sznureczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*