pasta z węglem aktywnym

Problem niewystarczająco białych zębów dotyka wiele osób. Bardzo często pytamy zatem w drogeriach i aptekach o jego skuteczne rozwiązanie. Remedium mogą być między innymi skuteczne pasty do zębów. Polecamy w szczególności czarne pasty do zębów z węglem aktywnym. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego zęby zmieniają kolor?

Wiele czynników powoduje, że nasze zęby przestają być śnieżnobiałe. Winowajcą takiego stanu rzeczy może być między innymi picie mocnej herbaty (w szczególności czarnej), kawy, czerwonego wina, palenie papierosów, a także jedzenie niektórych, bardziej barwiący potraw. Takie żółtawe zęby dla nikogo nie są atrakcyjne, dlatego rozpaczliwie poszukujemy rozwiązania naszego problemu. Oczywiście można zrezygnować z kawy lub czerwonego wina, ale kto chciałby się tak poświęcać? Szczególnie, że rynek kosmetyczny oferuje zdecydowanie lepsze rozwiązania. Jednym z nich są czarne pasty z aktywnym węglem. Warto je przetestować i samodzielnie ocenić efekty. Można je kupić w dobrych drogeriach oraz aptekach – zarówno w wersji stacjonarnej, jak i internetowej.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny nazywany jest też węglem aktywowanym oraz węglem leczniczym. Jakiś czas temu odkryto, że ta substancja może pomóc przywrócić zębom dawny blask… no i przede wszystkim kolor. Czarne pasty do zębów z węglem aktywnym doskonale pochłaniają i zatrzymują wiele zanieczyszczeń, bakterii oraz toksyn. Dzięki nim znów możemy zyskać piękny, śnieżnobiały, naturalny kolor zębów. Taką pastę do zębów można nawet wykonać samemu, sięgając po rozdrobniony węgiel, wodę oraz olej kokosowy. Trudno jednak o zachowanie właściwych proporcji. Dodatkowo taka domowa wersja pasty może być szkodliwa dla szkliwa. Nie jesteśmy bowiem w stanie idealnie rozdrobnić węgla, aby nie pozostały grudki, mogące uszkodzić powierzchnię zęba. Właśnie dlatego zdecydowanie wygodniejszą formą jest gotowy produkt, dostępny w dobrych drogeriach i aptekach.

Dlaczego warto stawiać na czarne pasty?

Czarne pasty z aktywnym węglem mogą usunąć nawet 90 procent związków organicznych, znajdujących się w jamie ustnej. To bardzo duża skuteczność. Zdecydowanie większa, niż w przypadku tradycyjnych, powszechnie używanych past. Tego typu kosmetyki wykonuje się przy użyciu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod. Właśnie dlatego producenci past zapewniają idealne rozdrobnienie węgla aktywnego, a przez to bezpieczeństwo dla naszego szkliwa. To pasta, z której mogą korzystać nawet osoby, borykające się z problemem nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*