Wiele pociech interesuje się zwierzętami. Do najbardziej popularnych ulubieńców należą konie. Wśród ich miłośników odnaleźć można zarówno dzieci trenujące konną jazdę, jak i lubiące oglądać bajki o tych stworzeniach. Konie zabawki z pewnością okażą się wspaniałymi podarunkami dla maluchów, które się nimi interesują. Ze względu na mnogość różnorodnych przedmiotów w tej kategorii, odnaleźć tu można również trafione prezenty dla dzieci o innych zainteresowaniach. Na jakie zabawki warto się zdecydować?

Akcesoria dla najmłodszych

Trafione podarunki dla dzieci powinny być przede wszystkim dopasowane do ich etapu rozwojowego. Wśród zabawek z motywem koni odnaleźć można wiele ciekawych przedmiotów dla niemowląt i pociech ok. 2. roku życia. Do uniwersalnych i szczególnie cenionych akcesoriów zalicza się między innymi klocki. Zestawy drewnianych elementów pozwalają na tworzenie różnych budowli i mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Tego typu przedmioty z kategorii koń zabawka to między innymi komplety umożliwiające stworzenie stadniny. Oprócz bloków służących do konstruowania odnaleźć tu można też drewniane figurki przedstawiające zwierzątka i postaci.

Co jeszcze warto zaproponować maluchom?

Jedne z pierwszych zabawek, po jakie sięgają rodzice to maskotki. Pluszowe zabawki konie to akcesoria zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Pojawiają się tu m.in. edukacyjne modele sensoryczne. Miękki, kolorowy kucyk wyposażony w szeleszczące, grzechoczące i błyszczące elementy będzie świetnym podarunkiem dla niemowlaka. Starszakom zainteresowanym tymi zwierzętami warto zaproponować pluszowe podobizny różnych ras.

Zabawki edukacyjne i wspierające rozwój

Przedmioty typu koń zabawka to również szeroka oferta akcesoriów wspierających rozwój dzieci. Pociechom powyżej 18. miesiąca życia warto zaproponować układanki z tym motywem. Drewniane puzzle i przestrzenne łamigłówki z ilustracjami przyjaznych zwierzątek pobudzą dziecięcą wyobraźnię i pozwolą na usprawnienie zdolności manualnych. Maluchy w tym wieku zwykle uczą się chodzić lub doskonalą tę umiejętność. Przedmioty, które zachęcą je do ćwiczeń to zabawki do ciągania lub popychania. Jeżdżące koniki uprzyjemnią stawianie pierwszych kroków. Układanki to świetna propozycja dla dzieci w różnym wieku. Starszakom podarować można większe, bardziej złożone zestawy puzzli z ulubionymi zwierzątkami.

Zabawa w odgrywanie ról

Wcielanie się w różne role jest zabawą kluczową dla rozwoju społecznego maluchów. Wpływa na rozwój wyobraźni i pozwala na szybkie przyswojenie schematów zachowania w codziennych sytuacjach. Taką rozrywkę warto urozmaicić zadaniami opieki nad ukochanym zwierzęciem. Dobrym pomysłem może być też wykorzystanie scenerii Dzikiego Zachodu lub magicznej krainy. Koń zabawka w najbardziej popularnej odsłonie to kucyk na biegunach lub na kiju. Oba rodzaje akcesoriów mogą stać się elementami wspólnej zabawy z rodzeństwem lub przyjaciółmi.

Praktyczne gadżety

Wśród zabawek z motywem koni odnaleźć można również atrakcyjne dla dzieci przedmioty codziennego użytku. Pojawiają się tu przybory szkolne, piórniki, plecaki, notesy, czy bidony. Trafionym podarunkiem dla wielu młodych osób będzie też skarbonka w kształcie konia. Prezent dopasowany do zainteresowań i wieku dziecka może wywołać wiele radości. Duży wybór produktów w kształcie lubianych zwierząt umożliwi odnalezienie odpowiednich akcesoriów dla każdej pociechy. Zarówno kultowe konie na biegunach, jak i ciekawe układanki cieszą się dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*