Aktualne promocje wielu sklepów dostępne są dla nas nie tylko w gazetkach promocyjnych, ale także w sieci czy na urządzeniach mobilnych. Wiele sklepów oferuje np. darmową dostawę, produkty w promocyjnych cenach, ale także całe mnóstwo aktualnych rabatów. Kod zniżkowy jest krótkim kodem, który umożliwia zaoszczędzenie niewielkiej sumy, jednak w dłuższej perspektywie czasu staje się ona całkiem wysoka. Jak zatem skorzystać z nowych promocji? Jakie popularne sklepy oferują produkty w obniżonych cenach?

Badanie przeprowadzone przez BravoKupony- czy Polska jest smart shopping?

BravoKupony to platforma sprzedażowa, oferująca kody rabatowe i kupony, pozwalające na większe oszczędności i mniejsze wydatki krajów EOCD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Na podstawie przeprowadzonych przez BravoKupony badań, Polska znajduje się na szarym końcu listy państw, które są najbardziej smart shopper, a więc najbardziej oszczędne i rozważne w kwestii zakupów. Najlepiej w rankingu wypadła Francja. Francuzi charakteryzują się największą skłonnością do oszczędzania, każdy ich zakup jest dokładnie przemyślany, a wydatki są starannie kalkulowane. Na drugim miejscu znalazła się Irlandia, a na trzecim obywatele Niemiec. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, Polska zajęła ostatnie miejsce w rankingu, jednak warto podkreślić, że Polacy wyróżniają się za to najniższym zadłużeniem gospodarstw domowych.

Co świadczy o wysokim wskaźniku smart shopper index?

O wysokim wskaźniku Smart Shopper Index decyduje m.in. używanie kodów rabatowych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze ulubione sklepy oferują różnego rodzaju kody rabatowe, które umożliwiają całkiem spore oszczędności podczas robienia zakupów. Nawet jeśli wybrane produkty pozwalają na zaoszczędzenie kilku groszy, w perspektywie tygodnia, miesiąca czy nawet roku, kwota ta znacząco wzrasta. Kupony rabatowe dotyczą niemal każdej dziedziny: kosmetyków, ubrań, obuwia, a także produktów spożywczych. Kupon rabatowy pozwala na zakup danego produktu w znacznie niższej cenie, ale istotą jest fakt, że taki kupon najczęściej może być używany tylko jeden raz i zazwyczaj jest okazją ograniczoną czasowo, która po upływie pewnego czasu po prostu znika i traci ważność. Nieprzecenione produkty wrócą więc do poprzedniej, wyższej ceny. Zatem nie czekaj, wykorzystaj okazję i kupuj znacznie taniej!

Jak zacząć oszczędzać?

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zakup, szczególnie kosztowny, upewnij się najpierw, jakie są aktualne promocje danego sklepu. Być może dostępny jest jakiś kupon rabatowy, który pozwoli na obniżenie ceny i zaoszczędzenie pieniędzy. Dzisiaj kupony najczęściej mają postać elektroniczną, są więc łatwo dostępne na urządzeniach mobilnych oraz są wyjątkowo wygodne w użyciu. Rabaty mogą dotyczyć produktów już przecenionych, ale tańsze mogą okazać się także produkty nieprzecenione, objęte promocją. Zanim więc zdecydujesz się na zakup, warto sprawdzić aktualne promocje w danym sklepie. Kupony rabatowe możesz znaleźć w specjalnej aplikacji mobilnej, wygodnej w użyciu. Kupon rabatowy zazwyczaj posiada indywidualny kod, który należy zeskanować w trakcie robienia zakupów.

Co więcej, Polacy zajęli ostatnie miejsce pod względem przeszukiwania Internetu i używania wyszukiwarki Google w celu znalezienia informacji o tym, w jaki sposób należy oszczędzać. Świadczy to o tym, że nasze zainteresowanie kodami zniżkowymi i promocjami jest bardzo niewielkie. Zdecydowanie lepiej, w tej kategorii wypadli Francuzi i Brytyjczycy, którzy nie dość, że czynnie oszczędzają, to jeszcze wciąż szukają rozwiązań, jak mogą zaoszczędzić więcej. Więcej na temat kodów zniżkowych przeczytasz tutaj: https://www.bravokupony.pl/smart-shopper-index/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*