Dzisiejsza rzeczywistość oferuje nam wiele możliwości na to, aby nasze dzieci nie musiały się nudzić. Wiele z nich może jednak stanowić niemałe zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju. Wszechobecny Internet i urządzenia elektroniczne, sprawiają, że dzieci coraz mniej interesują się otaczająca je rzeczywistością na rzecz wirtualnego świata. Oczywiście, rozwój technologiczny i innowacyjne rozwiązania niosą za sobą mnóstwo korzyści, jednak nieodpowiednio i w nadmiarze eksploatowane potrafią wywrzeć bardzo negatywny wpływ. Z uwagi na to, warto szukać innych rozwiązań, które skutecznie zaangażują nasze dzieci do pogłębiania wiedzy, nabywania nowych umiejętności i spędzania czasu bez urządzeń elektronicznych. Szczególnie teraz, gdy większość z nich została niejako zmuszona do tego, aby całe ich życie przeniosło się do świata online. Sposobów na kreatywne zajęcia dla dzieci jest tak naprawdę niezliczona ilość i tylko od nas zależy co będziemy chcieli zaproponować naszym pociechom. Poniżej znajdziesz trzy, które bez wątpienia je zachwycą!

Rodzinne granie

Właściwie niezależnie od wieku, rodzinne granie to świetna zabawa. Często towarzyszy nam nawet, gdy dzieci już dorastają i wydawać by się mogło, że nie jest to dla nich interesującą formą spędzania czasu. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie! Planszówki czy gry karciane są dostępne w niezliczonej ilości. Wraz z rozwojem i wzrostem świadomości twórców takich zabaw potrafią one być niezwykle atrakcyjne. Dzięki temu, wiele z nich wpływa na kreatywność u naszych pociech. Pozwala nabywać coraz to nowsze umiejętności, które kształtują je na przeróżnych płaszczyznach życia. Co więcej, pozwalają na zacieśnianie więzi pomiędzy Wami. To czas, kiedy świetną zabawę mają zarówno dzieci, jak i dorośli. W Internecie możesz znaleźć cały szereg gier możliwych do przygotowania samodzielnie przy użyciu materiałów dostępnych w domu. Oczywiście, możesz również zdecydować się na ich zakup.

Wspólne pieczenie ciastek

Dzisiejsza rzeczywistość, choć ma do zaoferowania wiele udogodnień, stawia przed rodzicami wiele wyzwań. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych dla dzieci, jednak jakby się bliżej przyjrzeć ich składom, okazuje się, że nie są one do końca takie zdrowe. Jeśli chcemy, aby nasze pociechy jadły zdrowo, ale zarazem smacznie, warto od czasu do czasu postawić na pożywne smakołyki. Co więcej, przygotowując pełnowartościowe ciasteczka możesz zaangażować do tego swoje dzieci. Wspólne spędzanie czasu można zastosować w niemal każdej wykonywanej czynności w domu. Kiedy przygotujesz już ciasto do pieczenia wytnij z niego atrakcyjne kształty bądź użyj do tego ogólnodostępnych w sklepach foremek. Po ich wyciągnięciu z piekarnika, Twoje pociechy mogą je udekorować m.in.  bakaliami, lukrem, czy też gorzką czekoladą. Takie zajęcia dla dzieci na pewno sprawią im wiele frajdy, a przy okazji będą mogły nabyć nowe umiejętności.

Własnoręcznie przygotowane figurki i teatrzyk

Jeśli masz nieco więcej czasu możesz zaangażować swoje dzieci do maksymalnego wykorzystania ich nieograniczonej wyobraźni. Po pierwsze, stwórzcie kilka figurek, mogą być to zwierzątka, ludziki czy jakiekolwiek inne postaci. Warto w tym celu wykorzystać masę solną, która po wymodelowaniu i upieczeniu może zostać okraszona dodatkowymi elementami. Niepotrzebne skrawki tkanin, wykałaczki czy guziki idealnie się do tego sprawdzą. Możecie też pomalować stworzone postacie farbkami. Takie zajęcia dla dzieci pozwolą im rozwinąć umiejętności manualne. Z pewnością zajmie to trochę czasu, więc zabawę z ich udziałem najlepiej zaplanować na następny dzień. Kiedy już wszystko będzie gotowe, czas na teatrzyk. To rewelacyjny sposób na pobudzanie kreatywności. Nasze pociechy mogą wymyślać niestworzone historie jakie tylko przyjdą im do głowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*