Każdy miłośnik scrapbookingu doskonale rozumie potrzebę przygotowania prezentu, który nie tylko zaskoczy, ale przede wszystkim spełni oczekiwania jubilata. Dobrym i bardzo niebanalnym pomysłem jest exploding box, który idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Jak wykonać najlepszej jakości exploding box?

Pudełko – niespodzianka

Exploding box to nic innego, jak pudełko, które kryje w sobie niespodziankę. Nie jest to jednak zwykłe opakowanie. Exploding box otwierany jest góry, lecz po otwarciu jego ścianki powinny opaść, gdyż nie są one do siebie przyklejone. Taka konstrukcja boxa pozwala na stworzenie w nim ciekawych historii, ozdób czy innych elementów dekoracyjnych. Na ogół tego rodzaju pudełka – niespodzianki mają opowiadać czyjąś historię bądź wpisać się w tematykę wydarzenia, na które są przygotowane. Przykładowo na osiemnaste urodziny można stworzyć exploding box prezentujący najważniejsze wydarzenia z życia solenizanta, natomiast na wesele odpowiedni będzie exploding box ze zdjęciem pary młodej w środku. W praktyce to, co się znajdzie w jego wnętrzu, zależy jedynie od inwencji twórczej autora. Tutaj nie warto się ograniczać, gdyż tego rodzaju forma daje szerokie pole do popisu, a im ciekawszy środek exploding boxu, tym bardziej zaskakujący.

Jak wykonać exploding box?

Fani scrapbookingu znają exploding box niemalże od podszewki. Jest to jedna z podstawowych form rękodzieła, lecz osobom początkującym stworzenie idealnego exploding box może sprawić małe problemy. Otóż do konstrukcji pudełka używamy tych samych papierów i ozdób, które wykorzystujemy w codziennej pracy. Oczywiście możemy użyć także dodatkowe elementy, które pochodzą z wnętrza naszej półki, takie jak guziki czy ozdobne nitki. Klasyczny exploding box nie jest dużych rozmiarów, jednak jego zrobienie zajmuje sporo czasu. Przede wszystkim musimy poświęcić go na stworzenie koncepcji – nie warto zaczynać pracy, jeśli nie wiemy do końca, jak exploding box ma wyglądać. Jeśli jednak mamy już pomysł, możemy przystąpić do jego realizacji. Nie łudźmy się – stworzenie doskonałej jakości pudełka prezentowego zajmie nam co najmniej jeden dzień. W praktyce może być to praca nawet na kilka dni, szczególnie dla osób nie mających jeszcze odpowiedniej wprawy. Niemniej jednak efekt, jak osiągniemy, powinien spodobać się w szczególności osobie obdarowanej. Exploding box to nie tylko świetna pamiątka, ale i ozdoba salonu czy też sypialni. Doskonale sprawdzi się zamiast obrazów, wazonów czy innych elementów ozdobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*