Młoda dziewczyna robi zdjęcie na Rynku Głównym w Krakowie

Marzysz o tym, aby choć na chwilę zapomnieć o codzienności i złapać odrobinę dystansu? Zaplanuj city break w południowej części Polski – kierunek: Kraków! Nocleg w trakcyjnej cenie z pewnością znajdziesz tam bez trudu. Odwiedź dawny gród Kraka, który ma bogatą przeszłość i aż kipi historią. Daj się zauroczyć jego niepowtarzalnym, nieco artystycznym klimatem. Razem z nami odkryj najpiękniejsze zakątki tego miasta.

Kraków potrafi zaskoczyć o każdej porze roku. Wiosną i latem zachęca do spacerowania po historycznych dzielnicach oraz terenach zielonych nad samym brzegiem Wisły. Zaś jesienią i zimą daje podróżnym schronienie w klimatycznych kawiarenkach czy restauracjach usytuowanych w zaułkach uliczek. Poznaj najważniejsze zabytki i miejsca, których nie możesz przegapić. Zanim jednak udasz się na taki city break, zamów komfortowy nocleg w Krakowie.

Nocleg – Kraków. Co zwiedzić?

Zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Polsce zacznij od Starego Miasta i Rynku Głównego. Dostaniesz się tam, przechodząc przez średniowieczną bramę z basztą, która usytuowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Pijarskiej z Floriańską. Jesteś wielkim koneserem sztuki? Zajrzyj do bazyliki Mariackiej i zachwyć się kunsztem ołtarza Wita Stwosza – norymberskiego rzeźbiarza i artysty. Inne dzieło, tym razem genialnego Leonarda da Vinci, spotkasz w Muzeum Narodowym w Krakowie. Słynna Dama z gronostajem jest najcenniejszym obrazem w polskich zbiorach, który po prostu musisz zobaczyć!

Podczas pobytu w Krakowie z pewnością nie raz uda Ci się posłuchać hejnału mariackiego. Trębacz odgrywa go co godzinę, a dźwięki charakterystycznej melodii rozbrzmiewają na cztery strony świata. By podziwiać panoramę miasta, warto odnaleźć wieżę Ratuszową i wejść po schodach na taras widokowy, z którego rozpościera się malowniczy widok na historyczne uliczki. Koniecznie pospaceruj po mieście, by poczuć jego atmosferę. Jeśli Twój apartament w Krakowie jest w zachodniej części, wybierz się na sam szczyt kopca Kościuszki. Zatrzymałeś się w centrum? Odetchnij od zgiełku ulic na zielonych Plantach bądź przy nadwiślańskim brzegu.

Ci, którzy uwielbiają podziemne korytarze i historyczne ciekawostki, nie mogą pominąć turystycznej trasy, która przebiega pod Rynkiem Głównym. Jeśli uda Ci się odwiedzić Kraków zimą, jedną z największych atrakcji w sezonie jest coroczny targ bożonarodzeniowy w samym sercu miasta – ze wspólnym kolędowaniem i degustacją specjałów kuchni małopolskiej (m.in. maczanek i kiełbasy krakowskiej czy kultowych kremówek papieskich). Krocząc po wybrukowanym rynku, zatrzymaj się przed pomnikiem Adama Mickiewicza lub przed rzeźbą spętanego Erosa i – tak jak tysiące turystów – zrób sobie pamiątkowe zdjęcie na ich tle. Nie zapomnij również przejechać się uroczą dorożką, którą ciągną przystrojone konie.

Apartament w Krakowie i zwiedzanie zabytków: Wawel, Zamek Królewski, Sukiennice

Najważniejszym punktem na mapie Krakowa jest Wawel wraz z Zamkiem Królewskim, gdzie przez cały rok można oglądać stałe oraz czasowe ekspozycje i interesujące wystawy. Warto przejść się dookoła samych murów zamku, by tuż przy brzegu Wisły spotkać symbol Krakowa – ziejącego ogniem smoka wawelskiego, który stoi przed swoją wapienną jaskinią.

Z kolei we wnętrzu katedry wawelskiej czekają na Ciebie dzwon Zygmunt i krypty największych polskich królów. Koniecznie wejdź też do perły renesansowej kultury i wizytówki miasta, czyli do Sukiennic. Na pewno kupisz tam krakowskie pamiątki czy obrazy, a przed samym wejściem do hali targowej obejrzysz występy przeróżnych artystów.

Wynajem apartamentów w Krakowie i atrakcje poza centrum miasta
Planując zwiedzanie Krakowa, należy opuścić ścisłe centrum, by poczuć zupełnie inny klimat miasta. Wycieczka po typowo proletariackiej dzielnicy o nazwie Nowa Huta, która powstała dla robotników i ich rodzin na odległych przedmieściach, będzie dla Ciebie niczym podróż w zupełnie inną czasoprzestrzeń. Betonowe budowle na czele z kościołem znanym pod nazwą Arka Pana (będącym symbolem oporu przeciwko władzy komunistycznej) są PRL-owską pozostałością po latach komunizmu – jakże odmienną od kunsztownej, historycznej części królewskiego Krakowa.

Drugą dzielnicą, obok której nie można przejść obojętnie, jest Kazimierz. To kolebka kultury żydowskiej, artystów i krakowskiej bohemy. Przytulne kawiarenki, restauracje z regionalnym jedzeniem i kolorowe synagogi tworzą unikalny klimat tego miejsca. Przechadzając się po Kazimierzu, nie można pominąć małych pracowni artystycznych, w których powstaje lokalne rzemiosło.

Z kolei poza granicami miasta warto zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest wpisana na listę UNESCO. W jej podziemiach kryją się zapierające dech w piersiach komnaty w całości wyżłobione w blokach soli, a samo miejsce jest rozpoznawalne na całym świecie!

Kraków – wynajem apartamentów z zachowaniem procedur bezpieczeństwa

Jesteś przekonany, że chcesz zobaczyć historyczny i zabytkowy Kraków? Nocleg w tym mieście będzie dobrą okazją do odkrycia jego najważniejszych atrakcji oraz zabytków. Przekonaj się, że wynajem apartamentów w Krakowie może być nie tylko łatwy, szybki i tani, lecz także bezpieczny. Wejdź na stronę Sun & Snow i zarezerwuj komfortowe lokum, w którym zachowane są wszystkie procedury bezpieczeństwa w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*