kocimiętka
źródło zdjęcia: cen.acs.org

Jako szczęśliwy posiadacz kota zapewne zauważyłeś, że Twój pupil nie zawsze chce się bawić swoimi zabawkami. Jak zdobyć jego serce i uwagę? Z pewnością przyciągnie go ulubiony zapach kotów czyli kocimiętka. Warto zainwestować w zabawki wypełnione tym zielem, gdyż niewiele kotów może mu się oprzeć.

Kłopoty z kotem

Nic nie cieszy Twojego pupila bardziej niż interesujące przedmioty. Często są to Twoje rzeczy – buty, torebka czy pompon od czapki. Kocia fascynacja zaczyna się niewinnie od ocierania się, niestety na tym się nie kończy. W ruch idą pazury i zęby, a Twoja ulubiona rzecz jest mocno uszkodzona. Dlatego kotu potrzebne są zabawki. Wędki, myszki czy piłeczki – wszystkie te kocie gadżety mogą być wypełnione bądź nasączone ekstraktem z kocimiętki, aby uatrakcyjnić zabawę kotu. Kocimiętka ma na koty szczególne działanie: zaczynają się tarzać, miauczeć czy lizać źródło zapachu. Wszystko za sprawą specjalnego fermonu zwanego nepetalakton, który koty odbierają z pomocą narządu Jacobsona. Właśnie ta substancja wprawia koty w stan euforii i to dzięki niej Twój kot nie będzie mógł się oderwać od swojej zabawki wypełnionej kocimiętką. Tylko jaką zabawkę wybrać?

Zabawki dopasuj do kocich potrzeb

Nim kupisz kotu kolejną nietrafioną zabawkę, pomyśl co mu sprawi największą frajdę. Oczywiście – kocimiętka, ale w jakiej formie? Czy Twój Kot woli ganiać po domu za czymś czy też preferuje polowania z ukrycia (niekiedy na Twoje nogi). A może jest tak leniwy, że bawi się leżąc? Jeśli Twój mruczek to koci Usain Bolt (i dysponujesz przestrzenią w mieszkaniu) to możesz mu kupić mu piłeczkę z kocimiętką, będzie biegał, aż się zmęczy. Jeśli jednak to raczej typ przyczajony tygrys to lepsza będzie wędka z piórkami, która wywabi go z ukrycia. Jeśli natomiast Twój kot to ciepła klucha to może okazać się najlepszym rozwiązaniem myszka do tarmoszenia pachnąca kocimiętką, najlepiej zawieszoną gdzieś na drapaku. Wówczas chętniej będzie korzystał ze swojego drapaka.

Co zrobić, gdy kot nie chce się bawić (naszymi) zabawkami.

Ile razy zdarzyło się, że kupisz coś kotu, a on tym się nawet nie zainteresuje. Niewdzięczność, ale czy na pewno? Możesz spróbować uatrakcyjnić kotu znane mu przedmioty spryskując je sprejem zawierającym ekstrakt z kocimiętki. To pobudzi kota do zabawy. Pamiętaj: kot szybko się nudzi, warto więc raz na jakiś czas kupić mu coś nowego. Tym bardziej że zapach kocimiętki z czasem ulatuje. Dlatego, jeśli Twój kot nie ma jeszcze takiego gadżetu, warto mu taką zabawkę z kocimiętką zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*