źródło: parents.com

Choć zaproszenia na urodziny kojarzą się głównie z imprezami dziecięcymi, na które maluchy zapraszają się nawzajem, w rzeczywistości mają one szerokie zastosowanie przede wszystkim w przypadku okrągłych rocznic, kiedy to planujemy zorganizować większe przyjęcie. Eleganckie poinformowanie gości o zbliżającej się imprezie pozostaje w dobrym tonie, zatem warto wykorzystać do tego powszechnie dostępne zaproszenia na urodziny.

Wybór zaproszenia

Dziś w niemal każdym sklepie papierniczym, w księgarni, a nawet w kwiaciarniach można zakupić oryginalne zaproszenie na urodziny. Tymczasem bardzo popularne stają się ręcznie wykonywane zaproszenia, specjalnie na zamówienie jubilata. Tego rodzaju kartka jest idealnie dopasowana do osoby, która ją zamawia – zamiast tradycyjnych kwiatów i tortu na jej okładce może pojawić się cokolwiek, co tylko sobie wymarzymy. Dodatkowo autor zaproszeń na urodziny zadba, aby znalazły się w nich wszelkie potrzebne informacje, zatem nie ma konieczności własnoręcznego wypełniania zaproszeń, co dla wielu osób jest problematyczne. Cena ręcznie wykonywanych zaproszeń jest wyższa od ceny tych, które można nabyć w sklepie, jednak są one zupełnie unikatowe i niepowtarzalne – nikt już nie powieli naszego zaproszenia. Dodatkowo autor zaproszenia z pewnością doradzi niezdecydowanym odnośnie wyboru wzoru czy kolorów.

Idealne w każdym wieku

Niegdyś rozdawanie zaproszeń na urodziny było stosunkowo popularne, dziś jednak stało się w głównej mierze domeną dzieci. Tymczasem organizując eleganckie przyjęcie, na przykład z okazji okrągłej rocznicy urodzin, zwyczajnie nie wypada zapraszać gości telefonicznie czy mailowo. Odpowiednio dobrane zaproszenia na urodziny będą nie tylko wyrazem elegancji i stylu, ale i szacunku dla gości. Warto pamiętać, że w zaproszeniach należy umieścić wszelkie potrzebne informacje, tak aby nie pozostawiały one żadnych wątpliwości co do miejsca, daty czy chociażby przewidzianego czasu trwania imprezy. Zaproszenia najlepiej jest wręczyć osobiście, co zwykle nie jest problemem w przypadku małej imprezy na niewielką ilość osób. Kłopot pojawia się w momencie, gdy mamy do czynienia z większą ilością gości, a co więcej są oni rozproszeni po różnych miejscowościach, a nierzadko po całej Polsce. Wtedy oczywiście możemy wysłać zaproszenie na urodziny i nie będzie to odebrane jako brak szacunku dla gości. Warto jednak wysłać zaproszenie z odpowiednim wyprzedzeniem, a następnie skontaktować się z gośćmi, czy kartka do nich doszła i czy nie mają do nas jakiś pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*