Catering dietetyczny cieszy się dużą popularnością. W końcu trudno się temu dziwić, wszak jedzenie jest zbilansowane, niezwykle smaczne, a przy tym zdrowe. To świetna opcja dla osób zapracowanych, które zwyczajnie nie mają czasu na gotowanie, a niekoniecznie chcą się odżywiać jedzeniem śmieciowym. Oczywiście dostępnych jest wiele różnych rodzajów cateringów. My dzisiaj przyjrzymy się wersji semiwegetariańskiej. Co warto o nim wiedzieć?

O diecie semiwegetariańskiej słów kilka

Dieta semiwegetariańska polega na wyeliminowaniu z jadłospisu mięsa ssaków czy ptaków. Jednocześnie nie opiera się o teorię cruelty free, wszak zakłada spożywanie mięsa z ryb i owoców morza. Przez samych wegetarian czy wegan nazwa semi wege jest krytykowana, wszak nie ma nic wspólnego z wykluczeniem z jadłospisu istot żywych. Z kolei sami zwolennicy tłumaczą, iż spożywanie ryb nie jest całkowicie nieetyczne, bo ryby nie czują bólu, bo według niektórych badań nie są świadome, że coś takiego jak ból istnieje. Oczywiście taka teoria jest w pełni błędna. Jednocześnie nie tylko osoby, którym zależy na dobrostanie ssaków czy ptaków decydują się na wersję semi. W końcu prawda jest taka, że nie wszyscy zwyczajnie lubią mięso wieprzowe czy wołowe, natomiast smak ryb wręcz uwielbiają. Zatem taka opcja jest dla nich idealna. Catering dietetyczny semiwegetariański sprawi, iż mogą zdrowo się odżywiać, a przy tym jadać różnorodnie.

Catering dietetyczny semiwegetariański – dla kogo jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo zasadniczo można powiedzieć, że jest to dobry wybór dla osób ceniących bardzo lekką kuchnię, a przy tym lubiących smak mięsa. Oczywiście na temat konieczności jedzenia mięsa znowu powstało dużo mitów. Niektórzy wręcz uważają, że trzeba jeść np. wieprzowinę czy wołowinę, bo nie tylko jest zdrowa, ale zapobiega też niedoborom. A nie jest to prawda. Nawet dieta wegetariańska czy wegańska jest niezwykle zdrowa. W przypadku każdej diety najważniejsze jest, by posiłki były zbilansowane i oparte na najwyższej jakości składnikach. A na pewno catering dietetyczny niezależnie od opcji, jaką wybierzecie taki jest. Tutaj musicie wiedzieć, że rzeczywiście jedzenie przygotowywane jest tylko i wyłącznie na bazie najlepszej jakości składników. Na pewno kolejną zaletą jest fakt, że nie marnujecie jedzenia, bo posiłki są sycące, a porcje odpowiednio duże, zatem najecie się, a przy tym nic nie zmarnujecie. A chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak wiele jedzenia każdego roku się marnuje.

Czy warto zdecydować się na catering semiwegetariański?

Jasne, że tak! Jeżeli rzeczywiście nie lubicie mięsa wieprzowego czy drobiu, za to cenicie smak ryb, to taka opcja jest wręcz idealna dla Was. Nie musicie się przy tym obawiać niedoborów. Na pewno też zyskacie nowe smaki, wszak posiłki są dopracowane w każdym, nawet najmniejszym szczególe i są niezwykle różnorodne. Taka dieta polecana jest nawet dla osób na diecie redukcyjnej. Ale sprawdzi się także dla osób ćwiczących dużo czy pracujących fizycznie. Zatem można powiedzieć, że jest wręcz idealna. Wiadomym jest jednak, że jeżeli zamierzacie samodzielnie przygotowywać posiłki, to będzie to czasochłonne, a przy tym musicie się liczyć z tym, że koszty są wysokie. W końcu często występuje konieczność kupowania większej ilości jedzenia, bo niektóre produkty nie są sprzedawana na porcje. A to z kolei wiąże się z tym, że albo Wasza kuchnia przestanie być nader różnorodna, albo będziecie marnować jedzenie lub zwyczajnie koszty takiej diety będą wysokie.

Czy catering dietetyczny to dobry wybór dla każdego?

W tym przypadku odpowiedź może być tylko jedna i brzmieć: „tak”. Rzeczywiście dania są różnorodne i smaczne, a przy tym zaoszczędzicie czas, który potem możecie wykorzystać na przyjemności. Ale powinniście też wiedzieć, że oferta cateringu dietetycznego jest tak bogata, że nawet jeżeli macie nietolerancję laktozy czy glutenu, to dostępna jest opcja dedykowana właśnie Wam. Nawet osoby, które muszą stosować dietę keto się nie zawiodą, bo i catering keto czy też z niskim indeksem glikemicznym jest dostępny.

Nie ma się co zastanawiać i najlepiej jak najszybciej zamówić catering dietetyczny. To świetny wybór dla ceniących zdrowe i smaczne jedzenie, zatem dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*